کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

به گزارش مجله آزات وب، جام جهانی یک اتفاق ورزشی صرف نیست. رویدادی است که با موضوع ورزش مجذوب کننده فوتبال، محلی برای عرضه قابلیت های فرهنگی هنری کشور ها محسوب می گردد. با چنین نگاهی در جام جهانی قطر 2022 به موازات رقابت فوتبالیست های کشورمان در مستطیل سبز ورزشگاه ها، هنرمندان ایرانی نیز مشغول کاراند.

کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

به گزارش ایسنا، در جام جهانی قطر هنرمندان کشورمان در عرصه های مختلف حضور دارند؛ از گروه های موسیقی گرفته تا طراحان عروسک و مد و لباس.

در این رویداد جهانی، گروه های هنری فرخه، آوای موج، آنامیس، ارکستر سرانه و گروه عروسک های غول پیکر فعالیت می نمایند.

گروه آوای موج به مدت سه روز در دو مجموعه madinatahan و Barahat al janoub به مدت چهار روی صحنه رفتند. این گروه موسیقی بعلاوه در فیفا فن زون اجرا داشت.

گروه آنامیس (میناب) هم در کورنیش و ورزشگاه بن علی پیش از بازی ایران و ولز و در سوق واقف اجرا داشت.

گروه فرخه با اجرای حرکات موزون، در بهارات الجنوب و مدینتهان به مدت چهار روز روی صحنه رفتند. این گروه هنری بعلاوه در فیفا فن زون و ورزشگاه بن علی پیش و بعد از بازی ایران و ولز اجرا داشتند.

گروه ارکستر رسانه در افتتاحیه نمایشگاه ایران در کتارا روی صحنه رفتند و بعلاوه پنج شب اجرا در استیج مرکز فرهنگی هنری مسیلا و بعلاوه قطر مول را عهده دار بودند.

از دیگر برنامه های هنرمندان ایرانی در جریان رقابت های جام جهانی به گروه نقالی برمی شود. این گروه با اجرای بهاره جهاندوست و مرشد ناری در شهرک فرهنگی کتارا اجرا داشتند.

عروسک های غول پیکر متعلق به گروه حامد زارعان است که در کورنیش به مدت پنج شب و در شهرک فرهنگی کتارا برای حاضران در جام جهانی اجرا دارند. این عروسک ها با گروه های مختلف موسیقی ایرانی و غیرایرانی نیز به اجرای برنامه پرداختند.

برپایی نمایشگاه مد و لباس و صنایع دستی از دیگر برنامه های هنرمندان ایرانی در قطر است. نمایشگاه اصلی در شهرک فرهنگی هنری کتارا برقرار است و مجموعه ای از 10 طراح لباس برتر ایرانی در آن به نمایش درمی آید.

جام جهانی قطر 2022 از 29 آبان ماه شروع به کار نموده است و تا 27 آذر ماه ادامه دارد. تیم ملی ایران فردا ـ سه شنبه ـ آخرین رقابت خود از مرحله گروهی را انجام می دهد و در صورت برد مقابل امریکا به طور قطع به مرحله بعد صعود می نماید. تساوی در این بازی هم احتمال صعود ایران را زنده نگه می دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2289

به "کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید