یک توصیه به بیمارانی که جراحی بای پس قلب انجام داده اند

به گزارش مجله آزات وب، ایسنا/ نتایج یک تحقیق نشان می دهد که پیاده روی صبحگاهی به بیمارانی که تحت جراحی بای پس قرار گرفته اند یاری می نماید تا خواب بهتری داشته باشند.

یک توصیه به بیمارانی که جراحی بای پس قلب انجام داده اند

در این آنالیز آمده است: به افرادی که پس از انجام جراحی بای پس قلب دچار مشکل بی خوابی می شوند توصیه می گردد که پیاده روی صبحگاهی را فراموش نکنند.

به گفته متخصصان مصری، بسیاری از بیماران پس از انجام جراحی بای پس قلب دچار مشکل بی خوابی می شوند.

درصورتیکه این شرایط بیش از شش ماه ادامه پیدا کند شرایط قلب را وخیم نموده و موجب می گردد بیمار در معرض جراحی مجدد قرار گیرد. در این شرایط پیدا کردن راهکاری برای بهبود شرایط خواب بیمار اهمیت پیدا می نماید.

در این آنالیز پزشکان مصری به آنالیز تاثیر ورزش بر خواب پرداختند. آنان 80 بیمار 45 تا 65 ساله را که شش هفته پس از انجام جراحی بای پس قلب دچار مشکل خواب بودند و توانایی عملکردی آنان کاهش یافته بود، مورد مطالعه قرار دادند.این بیماران به دو گروه تقسیم شدند. از گروهی از آنان درخواست شد تا ورزش های هوازی و از گروهی دیگر درخواست شد تا ترکیبی از ورزش های هوازی و مقاومتی انجام دهند.

پزشکان پس از گذشت 10 هفته دریافتند هر دو برنامه ورزشی باعث بهبود خواب و ظرفیت عملکردی بیماران شده است. هرچند، ورزش هوازی در مقایسه با برنامه ورزشی ترکیبی در بهبود خواب و عملکرد بیمار مفیدتر بوده است.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان تاکید کردند: توصیه ما به این دسته از بیماران که دچار مشکل خواب هستند این است که تنها ورزش هوازی انجام دهند چرا که ممکن است ورزش های مقاومتی فشار مضاعفی را بر قلب بیمار وارد کند.

همچنین به توصیه پزشکان، در شرایط کنونی و با وجود همه گیری بیماری کووید 19 و شرایط حساس تر این افراد در برابر این بیماری در صورت خروج از منزل و هرگونه فعالیت در فضای آزاد، توجه به توصیه ها و پروتکل های بهداشتی و به ویژه رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1267

به "یک توصیه به بیمارانی که جراحی بای پس قلب انجام داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک توصیه به بیمارانی که جراحی بای پس قلب انجام داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید