لیست کامل وسایل لازم برای باشگاه رفتن

به گزارش مجله آزات وب، رفتن به باشگاه و انجام تمرینات ورزشی منظم یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامتی و افزایش تناسب اندام است. البته برای افزایش تاثیر تمرین هایی که انجام می دهید و استفاده بهینه از انرژی و زمانی که صرف می کنید باید وسایل مناسب به همراه داشته باشید. شاید در نگاه اول خرید وسایل لازم برای باشگاه رفتن به نظرتان خیلی ضروری نباشد، اما بعد از چند روز تمرین بدون این لوازم متوجه اهمیت آن ها خواهید شد.

لیست کامل وسایل لازم برای باشگاه رفتن

در این مطلب از خبرنگاران مگ لیست کاملی از وسایل لازم برای باشگاه رفتن را در اختیار شما قرار داده ایم تا اگر هنوز ورزش منظم را شروع نکرده اید یا با وسایل ناقص به باشگاه می روید، بتوانید لوازم خود را تکمیل کنید. مطمئن باشید با کم کاین وسایل لذت ورزش کردن برایتان چند برابر خواهد شد.

برای بهره مندی کامل از زمان و انرژی که در باشگاه صرف می کنید، داشتن وسایل مناسب و ضروری بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به بررسی وسایل لازم برای باشگاه رفتن می پردازیم. البته درست است که وسایلی که در این مطلب معرفی می شوند عمومی هستند اما جزو نیازهای اولیه در لیست وسایل لازم برای رفتن به باشگاه بدنسازی هم قرار دارند.

وسایل مورد نیاز برای رفتن باشگاه

همانطور که اشاره کردیم در این مطلب قرار است با وسایل لازم برای رفتن به باشگاه آشنا شوید. این لوازم برای هر ورزشی لازم هستند و جزو لیست اولیه وسایل مورد نیاز برای باشگاه محسوب می شوند. حالا فرقی ندارد شما فیتنس کار می کنید یا پیلاتس، هوازی کار می کنید یا بدنسازی، بالاخره به این وسایل نیاز دارید. پس اگر هنوز نمی دانید چه لوازمی بخرید و از خودتان سوال هایی مثل برای رفتن به باشگاه بدنسازی چه چیزی ضروری است یا برای فیتنس کار کردن باید چیزی بخرم یا نه می پرسید، این مطلب را کامل و با دقت بخوانید. چون به تمام سوالات شما جواب می دهد.

1. لباس و کفش ورزشی مناسب، ضروری ترین وسایل لازم برای باشگاه رفتن

اولین و مهم ترین وسیله ای که برای باشگاه رفتن به آن نیاز دارید یک دست لباس مناسب و راحت است. لباس باشگاه باید از پارچه تنفس پذیر ساخته شده باشد تا در طول تمرین بدن شما بیش از حد گرم نشده و عرق نکند. همچنین باید در آن احساس راحتی داشته باشید و مانعی برای انجام حرکات کششی ایجاد نکند. از دیگر پوشیدنی های ضروری برای باشگاه رفتن کفش است.

درست است که بعضی ورزشکاران حرفه ای ورزش هایی مثل بدنسازی را بدون کفش انجام می دهند اما این فقط زمانی اتفاق می افتد که آمادگی بدنی شما در بهترین شکل باشد و بتوانید از تمام اندام هایتان به خوبی محافظت کنید. پس شما به عنوان یک مبتدی یا فردی که فقط چند سال است ورزش می کند نیاز دارید که حتما یک کفش مناسب بپوشید. در این بخش به معرفی لوازم مناسب پرداخته ایم. شما می توانید برای خرید لوازم ورزشی که در این مطلب می بینید یا به آن نیاز دارید را به راحتی از خبرنگاران سفارش دهید.

تی شرت، نیم تنه، شلوارک، لگینگ

همانطور که اشاره کردیم بهترین پارچه برای لباس های ورزشی پارچه های تنفس پذیر است. همچنین مناسب ترین لباس ها برای تمرین در باشگاه لباس هایی هستند که مانع از انجام راحت و آزادانه تمرینات نمی شوند. تی شرت برای آقایان و نیم تنه ورزشی برای خانم ها از بهترین گزینه ها برای پوشاندن بالاتنه است. همچنین شلوارک زنانه یا مردانه و لگینگ برای خانم ها می تواند گزینه مناسبی برای پوشاندن پایین تنه باشد.

کفش ورزشی

استفاده از کفش های ورزشی مناسب با پشتیبانی کافی از پاها، مخصوصا در تمرین های سنگین و دویدن، بسیار ضروری هستند. انتخاب کفش های مناسب به جلوگیری از آسیب های احتمالی کمک می کند و علاوه بر پاها، کمر شما را هم در شرایط مطلوبی نگه می دارد.

جوراب

شاید باور نکنید اما پوشیدن یک جوراب نرم و مناسب می تواند ورزش کردن را برای شما آسان تر کند. یک جوراب ورزشی باید نرم و تنفس پذیر باشد. همچنین اندازه مناسبی نسبت به سایز پای شما داشته باشد و ساق دار باشد.

2. لوازم جانبی ورزشی، از وسایل لازم برای باشگاه رفتن

لوازم جانبی، مثل قمقمه و حوله، در افزایش کیفیت و اثربخشی ورزش به شما کمک می کنند. پس به هیچ وجه خرید این لوازم را پشت گوش نیندازید و حتما آن ها را همیشه با خود به باشگاه ببرید.

بطری آب

اگر قمقمه یا بطری آب به همراه نداشته باشید نمی توانید در بین تمرینات به اندازه کافی آب بنوشید، پس بدن شما دچار کم آبی می شود و انرژی لازم برای ادامه تمرینات را ندارید. همچنین کم آبی در حین تمرین باعث از دست دادن آب در ماهیچه ها و آسیب رسیدن به آن ها می شود. بی حالی، خستگی و سردردهای بعد از باشگاه هم نتیجه دهیدراته شدن بدن است. پس فراموش نکنید که هیدراته ماندن در طول تمرینات بسیار مهم است و یک بطری آب قابل حمل که به راحتی قابل استفاده باشد، از ضروری ترین وسایل باشگاه است. اگر هم اهل نوشیدن ترکیبات پروتئینی هستید می توانید با یک شیکر ورزشی بهترین نوشیدنی بعد از ورزش را آماده کرده و بنوشید.

حوله

شما به یک حوله کوچک برای پاک کردن عرق در حین تمرین و یک حوله بزرگ برای خشک کردن بدن بعد از دوش گرفتن نیاز دارید. فراموش هم نکنید که حتما باید بعد از تمرین دوش بگیرید. این موضوع هم ضرورت بهداشتی دارد و هم به ریکاوری بهترِ بدن بعد از تمرینات کمک می کند.

دستکش ورزشی

استفاده از دستکش های ورزشی می تواند از پینه زدن دست ها جلوگیری کرده، کار با وزنه ها را راحت تر کند. مچ بندهای ورزشی و مچ بند مقاومِ دستکش های ورزشی می تواند از مچ های شما در برابر فشار محافظت کرده و جلوی آسیب های احتمالی را به خوبی بگیرد.

3. تجهیزات تمرینی شخصی، تکمیل کننده وسایل لازم برای باشگاه رفتن

لوازمی که در این بخش به شما معرفی می کنیم علاوه بر افزایش کیفیت تمرینات، اندازه لذت بردن شما از ورزش را هم بالا می برد. تصور کنید که با یک موسیقی پرهیجان در حال ورزش هستید، قطعا لذتی که از تمرین همراه با موسیقی می برید خیلی بیشتر از تمرین بدون موسیقی است.

کش های مقاومتی

این کش ها ابزار مناسبی برای انجام تمرینات قدرتی و کششی هستند و به راحتی در کیف ورزشی جای می گیرند. همراه داشتن یک کش لوپ کوچک و یک کش لوپ بزرگ برای هر ورزشکاری ضروری است. این کش ها می توانند ماهیچه های شما را بیشتر درگیر کنند و شما را زودتر به هدف برسانند.

تشک یوگا

برای انجام تمرینات کششی و یوگا، داشتن یک تشک مناسب و راحت ضروری است. همچنین برای گرم کردن و سرد کردن در شروع و پایان تمرین باید روی یک سطح نرم و مناسب تمرینات را انجام دهید. پس حتما یک تشک یوگای مناسب با خود به همراه داشته باشید. اهمیت این تشک آنقدر زیاد است که حتی اگر در خانه هم قصد ورزش کردن دارید، تشک یوگا بهترین وسیله ورزشی در منزل به شمار میرود و باید حتما یکی از آن ها را بخرید.

هدفون

گوش دادن به موسیقی در حین ورزش کردن می تواند انگیزه بخش باشد و انجام تمرینات را لذت بخش تر کند. هدفون های بی سیم گزینه خوبی برای شما هستند. البته هدفون های بزرگ هم می توانند به خوبی و با کیفیت بالا موسیقی را برای شما پخش کنند اما باعث جمع شدن عرق روی گوش ها می شوند و این موضوع می تواند آزاردهنده باشد.

4. لوازم بهداشتی و مراقبتی، از فراموش نشدنی های وسایل لازم برای باشگاه رفتن

وقتی حرف از بهداشت و رعایت آن در باشگاه به میان می آید همه ما حداقل یک خاطره از بوی تند عرق داخل باشگاه یا بوی تند بدن ورزشکاران بعد از تمرین داریم. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری ها فقط کافی است چند وسیله بهداشتی و مراقبتی ساده با خود به همراه داشته باشید.

دستمال مرطوب

برای پاک کردن سریع بدن و دست ها پسبعداز تمرین، دستمال های مرطوب بهداشتی بسیار مفید هستند. وقتی می خواهید از دستگاه های ورشی استفاده کنید می توانید تمام بخش هایی که قرار است دست و بدنتان با آن تماس پیدا می کند را با دستمال مرطوب تمیز کنید. همچنین می توانید با کمک دستمال مرطوب، بعد از تمرین، بدنتان را تمیز کنید. حتی این وسیله ساده می تواند به پاک کردن سریع عرق از روی گردن، پشت گوش و زیر بغل حسابی به شما کمک کند.

ضد عفونی کننده دست

اگر دستمال مرطوب به همراه ندارید بهتر است یک ژل یا محلول ضدعفونی کننده همراه داشته باشید تا بعد از کار با دستگاه ها و دمبل ها دست ها و بدن خود را ضدعفونی کنید.

لوازم بهداشتی شخصی

شامپوی مو، شامپوی بدن، صابون و دئودورانت از جمله لوازم بهداشتی هستند که حتما باید با خود به همراه داشته باشید. اگر قرار باشد در باشگاه بعد از تمرین دوش بگیرید حتما به شامپوی مو و شامپوی بدن یا صابون نیاز پیدا خواهید کرد. اگر هم فاصله زیادی با خانه ندارید و می خواهید در خانه دوش بگیرید، بهتر است بعد از اینکه عرق بدن خود را با حوله یا دستمال مرطوب پاک کردید از مام و دئودورانت یا اسپری های ورزشی استفاده کنید تا بوی عرق از بدن شما منتشر نشود. همچنین بهتر است قبل از شروع تمرین هم از مام و اسپری ورزشی استفاده کنید تا در حین تمرین بوی خوش بدهید.

5. کیف ورزشی، اصلی ترین عضو از وسایل لازم برای باشگاه رفتن

حالا که درباره تمام وسایل لازم برای باشگاه رفتن صحبت کردیم، نوبت به کیف ورزشی می رسد. یک کیف یا ساک ورزشی خوب و مناسب می تواند تمام وسایل شما را در خود جا دهد تا حمل ونقل آن ها راحت باشد. اگر از دسته افرادی هستید که وسایل زیادی با خود به باشگاه می برند یا عادت دارند دمبل های خودشان را به باشگاه ببرند، خرید یک کیف بزرگ یا یک کوله پشتی جادار را به شما توصیه می کنیم. اگر لوازم شما زیاد نیست و محدود به همین وسایل اعلام شده در این مطلب می شود، یک ساک ورزشی میانه برای شما کافی است. البته فراموش نکنید که در هر صورت باید کیفی را انتخاب کنید که جیب های زیادی داشته باشد تا بتوانید همه وسایل ریز و درشت خود، مثل کلید و هدفون و آدامس، را به همراه داشته باشید.

مرور کلی

آماده سازی مناسب و داشتن وسایل لازم برای باشگاه رفتن، تجربه ورزشی شما را بهبود می بخشد و از ایجاد ناراحتی و مسائل احتمالی جلوگیری می کند. با داشتن لباس های مناسب، لوازم جانبی ورزشی، تجهیزات تمرینی شخصی، لوازم بهداشتی و یک کیف ورزشی خوب می توانید از تمرینات خود بهترین بهره را ببرید و به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود نزدیک تر شوید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 تیر 1403 بروزرسانی: 4 تیر 1403 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2434

به "لیست کامل وسایل لازم برای باشگاه رفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست کامل وسایل لازم برای باشگاه رفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید