آلمان محدودیت های پیش روی رسانه های روسی را بردارد

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز از موضع بانک های آلمانی در مورد عدم مصاحبه با خبرگزاری های رسمی روسیه از جمله راشا تودی انتقاد کرد.

آلمان محدودیت های پیش روی رسانه های روسی را بردارد

بر اساس این گزارش، ماریا زاخارووا این اقدام بانک های آلمانی را تحت فشارهای سیاسی و نقض تعهدات آلمان در مورد آزادی بیان دانست.

زاخارووا گفت: ما معتقدیم که چنین مقابله آزادانه و آشکاری از سوی شرکای خارجی ما در برابر رسانه، به ویژه رسانه های روسی غیر قابل قبول است. آنها (رسانه ها) در حال اجرا وظایف قانونی خود در خارج از مرزهای روسیه هستند. ما همچنین اقدامات صورت گرفته در مورد مسدود سازی حساب های کاربری خبرگزاری های روسیه را ناشی از فشار سیاسی علیه روزنامه نگاران و نقض شاخص تعهدات آلمان در برابر آزادی بیان و رسانه می دانیم.

وی همچنین در ادامه سخنان خود تاکید نمود: ما به صورت جدی به برلین هشدار می دهیم که ذهنیت خود را تغییر داده و اطمینان حاصل کند که این رسانه ها قادر به انجام امور و وظایف عادی خود (در آلمان) هستند و هرگونه موانع محدودیت زا که کار رسانه ها را دچار اخلال می نمایند از سر راه بردارد. در غیر اینصورت ما نیز مجبور به اتخاذ مواضعی تلافی جویانه در برابر رسانه های آلمان (مستر در روسیه) خواهیم بود و من صادقانه می گویم که ما خواهان رخداد چنین وضعی نیستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1634

به "آلمان محدودیت های پیش روی رسانه های روسی را بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان محدودیت های پیش روی رسانه های روسی را بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید