اختصاص 2 هزارمیلیاد تومان برای توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی

به گزارش مجله آزات وب، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی 2 هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شد.

اختصاص 2 هزارمیلیاد تومان برای توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی

محمدباقر نوبخت دقایقی قبل در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری بین سازمان برنامه و بودجه با وزارت راه و شهرسازی، با بیان اینکه در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، بر توسعه حمل و نقل ریلی تاکید شده است، گفت: دولت مساعی خود را به توسعه این شبکه و رفع کردن خلاءهای موجود در زیرساخت های کشور معطوف کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: باید سعی کنیم زمینه بهره برداری بهتر مردم از شبکه ریلی را فراهم کنیم؛ به همین دلیل طی دو سال گذشته چهار مرکز استان به شبکه ریلی سراسری متصل شدند.

وی ادامه داد: در این بخش باید نگاهی هم به آینده داشته باشیم، از این رو در اوایل سال آینده شاهد اتصال شبکه ریلی از میانه به بستان آباد و ایل گولی خواهیم بود.

نوبخت با اشاره به تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، گفت: برای الحاق 974 ریل باس، لکوموتیو و واگن به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور، 1,940 میلیارد تومان هزینه خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به میزان تصادفات جاده ای طی 48 ساعت گذشته، گفت: باید در کنار انتظار توسعه جاده ها، از حمل و نقل ریلی به صورت سالم استفاده کنیم. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 192

به "اختصاص 2 هزارمیلیاد تومان برای توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 2 هزارمیلیاد تومان برای توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید