الزرفی آستین ها را بالا زد

به گزارش مجله آزات وب، ایسنا نوشت: یک منبع سیاسی مطلع عراقی امروز (پنج شنبه) گزارش ها درباره شروع مذاکرات رسمی برای تشکیل دولت را تکذیب کرد، این به رغم گذشت 10 روز از مکلف شدن عدنان الزرفی است.

الزرفی آستین ها را بالا زد

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط به نقل از این منبع سیاسی عراقی نوشت: عدنان الزرفی به رایزنی های نرم جهت انتها دادن به اعتراضات به نامزدی اش برای پست نخست وزیری ادامه می دهد.

این منبع آگاه از تماس های الزرفی گفت: او همچنان با مخالفت صریح فراکسیون های شیعه و در وهله نخست مخالفت الفتح روبه رو است.

الفتح شامل ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری مالکی، سازمان بدر به رهبری هادی العامری و عصائب اهل الحق به رهبری قیس خزعلی است.

به گفته این منبع، جریان حکمت وابسته به عمار حکیم همچنان دیگر معترض به سازوکار مکلف شدن الزرفی و نه لزوما فرد مکلف است. از این رو الزرفی طی روزهای گذشته رایزنی هایی داشته که می توانیم به آن رایزنی های نرم با مخالفان برای برطرف نگرانی های شان اطلاق کنیم تا انجام مذاکرات با طرف های دیگر چه شیعیان و چه سنی و کردها. این در حالی است که او مورد حمایت ائتلاف سائرون و ائتلاف النصر است.

این منبع می افزاید: الزرفی تمام کوشش خود را در میان حمایت گسترده پارلمانی می نماید، او نمی خواهد قبل از چراغ سبز فراکسیون های مخالف و محافظه کار گامی بردارد زیرا برای تشکیل دولتی کوشش می نماید که با چالش ها و مشکلاتی نظیر کرونا، بحران اقتصادی، انتخابات زودهنگام و غیره روبه رو است و نمی خواهد دولتی داشته باشد که بحران های جدید ایجاد کند.

طبق اطلاعات منتشر شده، روسای سه دانشگاهی که توافق شد یکی از آنها نامزد نخست وزیری گردد در پی مخالفت سائرون با آنها هنوز بر سر هیچ کدام شان توافق نشده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1001

به "الزرفی آستین ها را بالا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزرفی آستین ها را بالا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید