ایران سفیر سوئیس را احضار کرد

به گزارش مجله آزات وب، سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی احضار شد.

ایران سفیر سوئیس را احضار کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: با توجه به طولانی شدن بازداشت خانم مرضیه هاشمی شهروند ایرانی و خبرنگار شبکه خبری پرس تی وی امروز سه شنبه سفیر سوئیس (حافظ منافع آمریکا) در تهران به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران درخصوص بازداشت غیرقانونی ایشان در آمریکا، توسط مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه به سفیر سوئیس ابلاغ شد.

قاسمی اضافه کرد: در این ملاقات یادداشت رسمی اعتراض به اقدام مأمورین دولت آمریکا در بازداشت و برخوردهای غیرانسانی و تبعیض آمیز با خبرنگار پرس تی وی که به منظور دیدار با خانواده اش به آمریکا سفر نموده بود، به سفیر سوئیس تحویل و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان خواسته شد. در این دیدار همچنین تاکید شد که برخورد مأمورین پلیس فدرال آمریکا و سکوت سؤال برانگیز مقامهای دولت آمریکا درخصوص این واقعه مغایر با تعهدات بین المللی دولت آمریکا و نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروند خانم هاشمی است و اینگونه اقدامات تبعیض آمیز و نقض حقوق انسانی ایشان توسط دولت آمریکا، موجب مسئولیت بین المللی آن دولت می گردد و باید در قبال آن پاسخگو باشد.

سفیر سوئیس در این دیدار بیان کرد موضوع را بلافاصله به مقامات مسئول در دولت آمریکا منتقل و نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.

برای سفر با تور سوئیس با ما همراه باشید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 135

به "ایران سفیر سوئیس را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سفیر سوئیس را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید