بازسازی موزه هنر های معاصر از اقدامات مهم اداره کل هنر های تجسمی است

به گزارش مجله آزات وب، معاون امور هنر های تجسمی وزارت ارشاد گفت: در آنالیز عملکرد اداره کل هنر های تجسمی تعطیلی دوساله و بازسازی و بازسازی موزه هنر های معاصر اقدامی جسورانه و بنیادین بوده است.

بازسازی موزه هنر های معاصر از اقدامات مهم اداره کل هنر های تجسمی است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، اردشیر میرمُنگره معاون امور هنر های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری مجازی جشنواره هنر های تجسمی جوانان اطلاع داد و گفت: یکی از برنامه های تثبیت شده این اداره کل برگزاری جشنواره هنر های تجسمی جوانان به منظور استعدادیابی و فرصت مطالعاتی است که بدون شک مهم ترین هدف برگزاری جشنواره هنر های تجسمی جوانان، گردهم آمدن هنرجویان جوان و استفاده از تجربیات یکدیگر و آموختن از اساتید این حوزه است، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، مجازی شدن جشنواره یکی از معدود راه حل های برگزاری آن است.

وی در مصاحبه با رادیو مصاحبه در خصوص چگونگی برنامه های این جشنواره نیز گفت: پس از انتخاب هنرجویان منتخب، به صورت آنلاین و مجازی با اساتید کارگاه ها در ارتباط خواهند بود و همچنین همچون سال های گذشته نشست های تخصصی این بار به شکل مجازی برگزار می گردد.

با توجه به اینکه در دوران شیوع بیماری کرونا فعالیت های هنری کم شده و در نتیجه ارتباط مخاطبان با آثار هنری نیز کمتر شده، اداره کل هنر های تجسمی برنامه هایی تدارک دید که در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی بتوانیم ارتباط مخاطبان با آثار هنری را حفظ کنیم.

معاون امور هنر های تجسمی وزارت ارشاد در خصوص حمایت از هنرمندان هنر های تجسمی گفت: برگزاری و حمایت از رویداد های هنر های تجسمی و برگزاری ملی دوسالانه سفال و سرامیک ایران، دوسالانه مجسمه سازی ملی ایران از جمله این رویداد ها است و از آن ها حمایت می گردد و البته در خصوص دو سالانه خوشنویسی هم رایزنی هایی صورت گرفت و برگزاری آن به سال آینده موکول شد و حمایت گاهی به این شکل است.

اردشیر میرمُنگره درباره برگزاری هنر های تجسمی فجر بیان داشت: همه رویداد های هنری برنامه هایی تکاملی است که باید راستا را رصد کرد و نشستی برای هماهنگی و برنامه ریزی و سیاستگذاری برگزاری جشنواره های هنر های تجسمی فجر و جشنواره بین المللی مد و لباس با حضور صاحب نظران برگزار گردید و هنوز برای اعلام نتیجه کمی زود است.

وی با تاکید بر اهمیت جزئیات در بازسازی موزه هنر های معاصر برای حفظ گنجینه هنری اشاره نمود و گفت: موزه هنر های معاصر ایران پس از چهل سال احتیاج به بازسازی و بازسازی داشت و به دلیل حساسیت بالای کار و اهمیت جزئیات که به نفع حفظ گنجینه و معماری مجموعه بوده است این بازسازی زمانبر بود.

معاون امور هنر های تجسمی وزارت ارشاد اضافه کرد: بر اساس شرایط و تصمیم گیری هایی موزه هنر های معاصر محلی برای برگزاری جشنواره ها و مراسم شده بود که این موضوع آسیب های جدی به این موزه وارد می کرد و حال نتیجه بر این شده که موزه، موزه باشد و به نمایش آثار اختصاص یافته و از حالت نگارخانه ای در آید و با گذشت دو سال، پس از محرم و صفر در رویدادی تاثیرگذار این موزه بازگشایی می گردد.

وی در انتها گفت: موزه هنر های معاصر یکی از مهمترین خروجی های عملکرد اداره کل هنر های تجسمی است. همچنین در این اداره کل رویداد های بین المللی بسیاری، چون دوسالانه (بیینال) ونیز، سفر های مطالعاتی هنرمندان به شهرک هنرمندان پاریس و دعوت از هنرمندان برنامه ریزی می گردد و بر نگارخانه ها از مجوز و تاسیس تا فعالیت نظارت داریم و برگزاری نشست های تخصصی و آموزشی بخشی از فعالیت هایی است که شاید گاهی تیتر رسانه ها گردد و فعالیت های دیگر وجود دارد که بازخورد رسانه ای ندارد، اما برای جامعه هنری مهم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1221

به "بازسازی موزه هنر های معاصر از اقدامات مهم اداره کل هنر های تجسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی موزه هنر های معاصر از اقدامات مهم اداره کل هنر های تجسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید