ترور یک خانواده مسلمان در کانادا؛ هزاران نفر به خیابان ها آمدند

به گزارش مجله آزات وب، خبرگزاری رویترز با اشاره به ترور هفته گذشته یک خانواده مسلمان در انتاریو کانادا از تظاهرات هزاران نفری در این استان و ادای احترام به جامعه مسلمان کانادا اطلاع داد.

ترور یک خانواده مسلمان در کانادا؛ هزاران نفر به خیابان ها آمدند

به نقل از این خبرگزاری ، روز آدینه (دیروز) هزاران نفر در حمایت از یک خانواده مسلمان کانادایی که یکشنبه گذشته توسط راننده کامیونی هدف حمله تروریستی قرار گرفته و کشته شدند به خیابان ها آمدند.

چهار قربانی این حادثه تروریستی هنگامی که برای یک پیاده روی عصرگاهی در نزدیکی خانه خود بیرون بودند، توسط ناتانیل ولتمن 20 ساله کشته شدند.

رویترز در ادامه نوشت: این تظاهرات از شهر لندن در جنوب غربی انتاریو و محل کشته شدن این خانواده به مسافت 7 کیلومتر (4.4 مایل) تا یک مسجد یعنی جایی که پلیس ولتمن را دستگیر کرد به طول انجامید.

جمعی از تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: نفرت اینجا جایی ندارد. رویدادهایی مشابه در شهرهای دیگر انتاریو، پرجمعیت ترین استان کانادا برگزار گردید.

عبدالله الجراد دانشجوی 19 ساله شرکت کننده در این راهپیمایی گفت: بهترین قسمت این تظاهرات فقط شمار افراد شرکت کننده نبود، بلکه گوناگونی نژادی بود که از هر جامعه لندن گرد هم آمدند.

این حمله خشم سراسری را در کانادا برانگیخت و همزمان سیاستمداران از همه احزاب آن را محکوم نموده و خواهان اقدام برای جلوگیری از جرایم نفرت پراکن و اسلام هراسی شدند.

ولتمن روز پنجشنبه در دادگاه حضور کوتاهی داشت و روز دوشنبه باردیگر دادگاهی برای وی تشکیل می گردد. وی با چهار اتهام قتل درجه اول و کوشش برای قتل نفر پنجم روبرو است. از این خانواده پنج نفری یک پسر 9 ساله زنده مانده است.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا این قتل ها را حمله تروریستی خوانده و وعده سرکوب گروه های راست افراطی و نفرت پراکن را داده است.

پیش از تظاهرات دیروز، چهارشنبه هفته گذشته هم هزاران نفر از مردم انتاریو کانادا در مقابل مسجدی در جنوب این پرجمعیت ترین استان کانادا برای ادای احترام به این خانواده مسلمان گردهم آمدند و با جامعه مسلمان این کشور اعلام همبستگی کردند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1797

به "ترور یک خانواده مسلمان در کانادا؛ هزاران نفر به خیابان ها آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترور یک خانواده مسلمان در کانادا؛ هزاران نفر به خیابان ها آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید