توقف شناور لوله&zwnjگذاری روسیه در نزدیکی پروژه نورد استریم 2

به گزارش مجله آزات وب، کشتی لوله گذار روسیه در نزدیکی سایت اجرای پروژه ساخت خط لوله گازی نورد استریم 2 در دریای سیاه توقف کرد.

توقف شناور لوله&zwnjگذاری روسیه در نزدیکی پروژه نورد استریم 2

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، داده های مؤسسه ردیابی کشتی های رفنیتیو ایکون نشان می دهد شناور لوله گذاری آکادمیک چرسکی روسیه روز شنبه (15 آذرماه) در نزدیکی محل ساخت خط لوله گاز نورد استریم 2 در دریای بالتیک توقف کرد.

کنسرسیوم تحت راهنمایی شرکت گازپروم روسیه که ساخت این خط لوله هزار و 230 کیلومتری را به عهده دارد، ماه گذشته اعلام نموده بود پس از تعلیق یک سال پیش عملیات در پی تحریم شرکت های درگیر در ساخت وساز این پروژه توسط ایالات متحده، فعالیت این پروژه را ازسر می گیرد.

سفیر ایالات متحده آمریکا در برلین از دولت آلمان و اتحادیه اروپا خواست فعالیت ساخت وساز این خط لوله را برای ارسال سیگنالی به مسکو متوقف نمایند.

واشنگتن معتقد است این خط لوله که به نقطه اشتعال روابط روسیه و غرب تبدیل شده و این روابط را در پایین ترین سطح پس از جنگ سرد قرار داده است، امنیت انرژی اروپا را به خطر می اندازد.

رابین کوینویل، سفیر ایالات متحده در برلین، در مصاحبه با روزنامه هندلزبلات آلمان گفت: این خط لوله فقط یک پروژه مالی نیست، بلکه ابزار سیاسی کرملین برای دور زدن اوکراین و تقسیم اروپاست.

توقف کشتی لوله گذار در شمال لهستان و آلمان

داده های ایکون نشان داد کشتی لوله گذاری روسیه در شمال لهستان و آلمان توقف نموده است. شرکت آلسیز سوئیسی - هلندی دسامبر گذشته به دنبال تهدید تحریم های واشنگتن، لوله گذاری را به حالت تعلیق درآورد.

یک مقام دریایی در شهر استرالسوند آلمان به شرکت های حمل ونقل خاطرنشان کرد که از پنجم تا 31 دسامبر در منطقه ای از دریای بالتیک که پروژه نورد استریم 2 از آنجا عبور می نماید، فعالیت های لوله گذاری انجام می گردد.

این مقام گفت که زمان انتها کار یا نحوه قرار دادن دیگر بخش های به جامانده این خط لوله تعیین نشده است و اضافه نمود: در آینده نام کشتی لوله گذار را عنوان می نماید.

وی روز آدینه (14 آذرماه) از اظهارنظر بیشتر در این باره خودداری کرد.

بیش از 90 درصد پروژه 11 میلیارد دلاری نورد استریم 2، با راهنمایی شرکت انرژی دولتی گازپروم روسیه و با هدف دو برابر کردن ظرفیت خط لوله نورد استریم، تکمیل شده است.

این در حالی است که لایحه سالانه سیاست دفاعی ایالات متحده که اواخر روز پنجشنبه (13 آذرماه) توسط قانونگذاران اعلام شد، حاوی تحریم هایی است که به گفته هواداران آن، پروژه نورد استریم 2 را متوقف می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1489

به "توقف شناور لوله&zwnjگذاری روسیه در نزدیکی پروژه نورد استریم 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف شناور لوله&zwnjگذاری روسیه در نزدیکی پروژه نورد استریم 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید