خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است

به گزارش مجله آزات وب، اصفهان-خبرنگاران- بسیاری از خانواده های اصفهانی به دلیل نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا برای دومین روز پی در پی از حضور فرزندانشان در مدارس و مراکز آموزشی جلوگیری کردند.

خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات نحوه تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

نگرانی با وجود عدم تعطیلی مدارس توسط دستگاه های مرتبط در اصفهان، باعث شده خانواده ها وارد عمل شوند ودانش آموزان به مدرسه نروند.

در این باره آرش نجیمی سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مجله آزات وب گفت: تعطیلی مدارس استان به ستاد ملی مبارزه با کرونا واگذار شده است.

وی گفت: پس از تایید قطعی 2 مورد بیمار مبتلا به کرونا در این استان، پیشنهاد تعطیلی مدارس استان توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده شد که این ستاد در این مورد تصمیم گیری می نماید.

روز گذشته نیز خانواده های بسیاری از دانش آموزان اصفهانی به دلیل نگرانی های ناشی از شیوع ویروس کرونا، فرزندان خود را سر کلاس های درس نفرستادند.

علی اصفهانی دادستان اصفهان نیز گفت: از آنجا که موضوع ویروس کرونا و بیماری آن به حقوق عامه باز می گردد موضوع را آنالیز کردیم لذا احتیاج است که تصمیم گیری ها و اعلام تعطیلی نهادهای مختلف مانند مدارس با سرعت بیشتری انجام گردد.

وی افزود: در این ارتباط با استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صحبت شد تا جمع بندی ها و اظهارنظرها تسریع گردد و مردم در اسرع وقت در جریان آخرین شرایط قرار بگیرند.

دادستان اصفهان ادامه داد: پیشتر تصمیم تعطیلی نهادها و مدارس در استان اتخاذ می شد اما در زمان حاضر ستادی در تهران با موضوع وزیر بهداشت تصمیمات را اتخاذ می نماید که ضرورت دارد مسوولان استانی پیگیر مصوبات آن ستاد باشند.

با این حال بعضی از خانواده های اصفهانی و معلمان با تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی خواهان اطلاع رسانی دقیق و شفاف در باره این بیماری شدند و اینکه مسوولان مرتبط از صحبت های متفاوت و متناقض به دلیل نگرانی از شیوع این بیماری جلوگیری نمایند.

محمد صالحی از دبیران آموزش و پرورش در این باره به مجله آزات وب گفت: خانواده ها حق دارند که نگران فرزندان خود باشند و این موضوع طبیعی است ولی مسوولان مرتبط نیز باید در این زمینه راهکارهای علمی و عملی ارائه دهند و در حد صحبت نباشد.

وی با اشاره به پایین آمدن کیفیت آموزشی در امسال روی دانش آموزان و تعطیلی مدارس به دلایل مختلف از جمله آلودگی هوا و این روزها ویروس کرونا گفت: در این زمینه باید برنامه ریزی لازم انجام گردد و تصمیماتی در این زمینه از سوی دست اندرکاران اتخاذ گردد.

همچنین هاجر توسلی خانه دار به مجله آزات وب اظهارداشت: من چطور فرزند خود را به مدرسه بفرستم در حالی که وقتی تلویزیون را روشن می کنم فقط ازویروس کرونا حرف می زنند.

وی با اشاره به سرایت سریع این ویروس در مدارس توسط دانش آموزان گفت: به غیر از روز اول که مدارس تعطیل شد،دیگر در اصفهان در این زمینه تصمیمی صورت نگرفت و این در حالی که این ویروس با توجه به اخبار در حال گسترش است.

وی خواهان اتخاذ تصمیم جدی در این زمینه شد و گفت، وضع جوری شده است که ماسک و حتی ژل های ضد عفونی در داروخانه ها وجود ندارد که همه نشان دهنده این اوضاع است.

هم اکنون همه بیمارستان های استان در حالت آماده باش قرار دارند و برای جلوگیری از مراجعه بیماران مشکوک به کرونا، تصمیم بر آن شد تا تماس های مردمی با بیماران به کمترین حد ممکن کاهش یابد.

همچنین دیدار های مردمی در هیچکدام از بیمارستان های استان انجام نمی گردد و بیماران بستری فقط می توانند یک همراه داشته باشند.

هم اکنون 10 درصد از ظرفیت همه بیمارستان های استان با امکانات و تجهیزات لازم برای پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی و مشکوک به بیماری کرونا در حالت آماده باش هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 923

به "خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید