خشت اول را که کج بگذارید تا ثریا دیوار کج می رود

به گزارش مجله آزات وب، یک کننده سابق مجلس گفت: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه خشت اول را که کج بگذارند تا ثریا دیوارشان کج می رود.

خشت اول را که کج بگذارید تا ثریا دیوار کج می رود

قاسم میرزایی نکو در گفت وگو با مجله آزات وب، در ارتباط با مقایسه گام اول مجلس یازدهم با مجلس پیشین در بررسی اعتبارنامه ها اظهار کرد: با توجه به مقایسه میان دو مجلس فعلی و گذشته که از 7 خرداد شروع به کار کرده است می توانیم تفاوت هایی را در عملکرد این دو مجلس پیدا کنیم. در قدم ابتدایی باید 20 روز اول مجلس دهم، نوع شکل گیری کمیسیون ها، فراکسیون ها، یارگیری ها و مهم تر از همه بررسی اعتبار نامه ها را با مجلس فعلی مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: علارغم تهمت هایی که برخی از کنندگان مجلس دهم زده می شد و برخی از آنان را یاران کیف انگلیسی ها می دانستند اما انقدر دوران بررسی اعتبارنامه ها را دقیق طی کردند که یک مورد اعتراض هم درصحن نداشتیم؛ اما ظاهرا اگر همین بخش را با مجلس فعلی مقایسه کنیم متوجه تفاوت هایی می شویم.

این کننده سابق مجلس گفت: نطق ها و صحبت های برخی کنندگان نشان می دهد فضای کلی مجلس خیلی به سمت خط و نشان کشیدن می رود؛ به جای کار کارشناسی، تحکم را وارد صحنه کرده اند. من نطق چند کننده را شنیدم خیلی با تندی و پرخشگری صحبت می کنند و دولت و نظام را نشانه می گیرند. آن هم برای دولت که مال نظام است، 24 میلیون رای دارد و مورد تایید رهبری است.

وی شرح داد: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه گام اول را که کج بردارند تا ثریا دیوارشان کج می رود.

میرزایی نکو در خاتمه گفت: همین الان هم معین است که رانت سیاسی فعال است. اگر پرونده تاجگردن باید بررسی می شد به پرونده دیگران هم باید رسیدگی شود. گرایش فکری آدم ها که نیست، باید با فساد در هر گرایشی مبارزه کرد همین نشان دهنده این است که تا چه اندازه این مجلس به دنبال خودی و ناخودی کردن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1199

به "خشت اول را که کج بگذارید تا ثریا دیوار کج می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشت اول را که کج بگذارید تا ثریا دیوار کج می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید