درخواست آسترازنکا برای صدور مجوز درمان کرونا به شیوه آنتی بادی

به گزارش مجله آزات وب، شرکت آسترازنکا از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواسته است یک مجوز اضطراری برای درمان به روش آنتی بادی این شرکت برای افرادی که شدیدا در خطر ابتلا به این بیماری هستند، صادر کند.

درخواست آسترازنکا برای صدور مجوز درمان کرونا به شیوه آنتی بادی

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرنگاران به نقل از رویترز شرکت آسترازنکا در روز سه شنبه بیان کرد از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواسته است یک مجوز اضطراری برای درمان به روش آنتی بادی این شرکت برای افرادی که شدیدا در خطر ابتلا به این بیماری هستند، صادر کند.

آسترازنکا در بیانه ای اذعان نموده است که طی آزمایش هایی که انجام گرفته است، این شیوه درمان، خطر علائم کوید-19 را تا 77 درصد کاهش داده است.

این آزمایش در شرایطی اجرا شده که شرکت نمایندگان در آن به علت داشتن مسائل پزشکی دیگر، در معرض خطر ابتلای شدید به بیماری بودند و یا بدن آن ها بعد از واکسیناسیون، آنتی بادی کافی را فراوری ننموده بود. آسترازنکا می گوید این درمان می تواند برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف تر همراه با واکسن استفاده گردد.

این روش درمان آسترازنکا یکی از مجموعه شیوه های درمانی تحت اسم آنتی بادی مونوکلونال می باشد که پروتئین های آزمایشگاهی ضد بیماری را به بدن افراد منتقل می نماید. این روش معمولا به وسیله تزریق انجام می گردد.

معاون اجرایی شرکت آسترازنکا در این رابطه گفته است: سیستم ایمنی جمعیت آسیب پذیر، خصوصا افرادی که دارای نقص ایمنی هستند، نمی تواند پاسخ حفاظتی لازم را به واکسن بدهد، بنابراین این افراد همچنان در معرض ابتلا به کوید-19 قرار خواهند داشت. با تایید این شیوه درمان آنتی بادی، ما به حافظت تکمیلی در برابر این بیماری، در کنار واکسن یک قدم نزدیک تر خواهیم شد.

درمان آنتی بادی در آمریکا علی رغم قیمت بالای آن، در ماه های اخیر توجه زیادی را به اسم شیوه جایگزین مقابله با ویروس کرونا کسب نموده است ، خصوصا در میان کسانی که از واکسن اجتناب می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1950

به "درخواست آسترازنکا برای صدور مجوز درمان کرونا به شیوه آنتی بادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آسترازنکا برای صدور مجوز درمان کرونا به شیوه آنتی بادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید