قیمت هر دوز واکسن هندی برای کارفرما

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران : براساس هدف گذاری انجام شده بخش خصوصی سعی دارد تا در گام دوم واردات واکسن کرونا سعی دارد تا سه میلیون دوز واکسن کرونای آسترازنکا و سینوفارم وار کند.

قیمت هر دوز واکسن هندی برای کارفرما

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران؛ در مرحله نخست قرار است یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا از یک شرکت هندی به وسیله بخش خصوص به کشور وارد گردد. ناصر ریاحی، عضو هیئت رییسه اتاق تهران واردات واکسن کرونا در مورد اینکه واردات واکسن به وسیله بخش خصوصی در چه مرحله قرار گرفته است به اتاق بازرگانی تهران گفت: برای واردات شش میلیون دوز واکسن دیگر، غیر از شش میلیونی که اوایل ماه گذشته اعلام شد، اقداماتی اجرا شده است، بر اساس برنامه ریزی مقرر شده تا سه میلیون دوز واکسن آسترازنکا از یک شرکت هندی وارد می کنیم و به طور مستقیم با شرکت سازنده واکسن کرونا قرارداد بستیم. در حال حاضر یک میلیون دوز از این سه میلیون آماده و در انبار شرکت سازنده است. در مرحله اول یک میلیون دوز از این سه میلیون را وارد می کنیم. رزرو سه میلیون دوز واکسن کرونای سینوفارم چینی هم اجرا شده است.

به گفته ریاحی،در شرایط عادی برای برای واردات محموله های کوچک پول را حواله می کنیم اما در این مورد باید از اعتبار اسنادی استفاده کنیم. در ایران به علت تحریم و محدویت های ناشی از عدم پذیرش اف ای تی اف نمی توانیم به نفع طرف خارجی اعتبار اسنادی باز کنیم. عضو هیئت رییسه اتاق تهران در ادامه اضافه کرد: اعتبار اسنادی یعنی پول یا اعتباری را نزد بانک ایرانی داریم و این بانک به طرف خارجی ضمانت می دهد پس از تحویل فاکتور، گواهی بازرسی و اسناد حمل، براساس توافق هزینه ها را پرداخت کند. ما برای کاهش سطح خطا و احتمال هر نوع تقلب براساس اعتبار اسنادی و با واسطه یک شرکت اروپایی با فروشنده وارد تعامل شدیم.

ریاحی در مورد مراحل پراخت پول هم اسم کرد: درواقع این شرکت پس از ارائه اسناد لازم و انجام بازرسی ها درباره کیفیت و کمیت محموله پول را دریافت می نماید. هم چنین در این مورد خاص فرایند حمل به وسیله شرکت هندی صورت می گیرد و پس از آنکه قبض انبار گمرک ایران را دریافت کرد، بانک خارجی پول این شرکت را پرداخت می نماید. روش اعتبار اسنادی، آسان ترین روش برای ما در شرایط امروز برای خرید واکسن بود.

ریاحی در مورد مطالبی که اسم شده مبنی بر عدم همکاری وزارت بهداشت با فعالان بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا هم اسم کرد: بعد از رایزنی های مهندس خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران با رییس سازمان غذا و دارو، دکتر شانه ساز، هیچ مسئله ای نداریم و همکاری می کنیم.

ریاحی در مورد قیمت واکسن های وارداتی هم گفت: ما با وزارت بهداشت توافق کردیم که فرایند تلقیح را انجام دهند، اما هزینه آن را پرداخت می کنیم. با برآورد هزینه های تلقیح فکر می کنم هر دوز واکسن هندی برای کارفرما 300 تا 350 هزارتومان هزینه دارد.

ریاحی در مورد اینکه آیا فرصت خرید انواع دیگر واکسن کرونا یا خرید واکسن های بیشتر برای بخش خصوصی وجود دارد اسم کرد: موارد دیگری هم وجود دارد اما ما تابع سیاست های وزارت بهداشت هستیم. برنامه وزارت بهداشت استفاده از واکسن های فراوری داخل است و ما هم تابع این سیاست هستیم. با این حال کشور ما مثل دیگر کشورها بی احتیاج از واردات واکسن کرونا نیست. هیچ کس بیشتر از ایالات متحده آمریکا واکسن فراوری نکرد اما در نهایت مجبور به خرید واکسن کرونای خارجی شد. فراموش نکنیم هر روز که واکسیناسیون جلوتر بیفتد، برکات مالی و اجتماعی آن بیشتر است. اگر در یک شرکت یک نفر علائم نشان دهد، کارفرما مجبور است علاوه بر تحمل هزینه غیبت چند هفته ای فرد مبتلا، از همه کارکنان تست بگیرد. درحالیکه خرید واکسن کرونا هزینه کمتری برای کارفرمایان دارد. با تسریع واکسیناسیون با واکسن ایرانی و خارجی اضطراب اجتماعی کاهش پیدا می نماید. به ویژه در بین کارگران و کارکنانی که مجبور در محل کار حاضر شوند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند.

وی در مورد اینکه واکسن کرونای ایرانی هم مجوز دریافت نموده است. آیا اولویت با زدن واکسن کرونای خارجی است یا ایرانی اسم کرد: هرچند نتیجه تحقیقات و نحوه ساخت واکسن ایرانی منتشر نشده است، اما ایران یک کشور واکسن ساز است و فناوری ساخت واکسن از ویروس ضعیف شده را دارد. ضمن اینکه در ساخت واکسن ایرانی از طرف های خارجی هم یاری گرفته شده است. هر واکسنی که بیش از 50 درصد ایمنی ایجاد کند، برای تزریق مناسب است و مطمئن باشید اگر واکسن فراوری داخل این سطح از ایمنی را ایجاد نمی کرد، وزارت بهداشت بعید بود مجوز استفاده از آن را صادر کند. توصیه اکید ما این است که هرکس هر نوع واکسن کرونا را تزریق کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1850

به "قیمت هر دوز واکسن هندی برای کارفرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر دوز واکسن هندی برای کارفرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید