دلیریان: تا امروز چنین قرعه ای در کشتی ندیده بودم؛ شاید قرعه ها دست کاری شده بود!، مخالف اعزام عبدولی بودم اما او شانس اصلی مدال طلاست

به گزارش مجله آزات وب، دلیریان، عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: با این سنم تاکنون چنین قرعه سختی را در هیچ دوره ای از مسابقات جهانی ندیده بودم. من که فکر می کنم قرعه ها را خودشان چیده بودند.

دلیریان: تا امروز چنین قرعه ای در کشتی ندیده بودم؛ شاید قرعه ها دست کاری شده بود!، مخالف اعزام عبدولی بودم اما او شانس اصلی مدال طلاست

محمد دلیریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله آزات وب با اشاره به نتایجی که تا اینجای کار تیم ملی آزاد در دنیای بوداپست به دست آورده، گفت: خیلی ها می گویند مشکلاتی که تیم در آستانه اعزام به دنیای داشته نباید روی کارشان در بوداپست تاثیر می گذاشت! مگر چنین چیزی ممکن است. همه آن مسائل روی کشتی گیر و کادرفنی تاثیر گذاشته، آنها تا دقیقه نود نمی دانستند به دنیای می روند یا نه. جدا از این من با این سنم تاکنون چنین قرعه سختی را در هیچ دوره ای برای کشتی ندیده بودم. من که فکر می کنم قرعه ها را خودشان چیده بودند. مگر می گردد قرعه به این سختی؟ اگر قرار بود در یک گروه این همه قهرمان دنیا و المپیک قرار بگیرند پس رنکینگ برای چه هست؟ به همین دلیل به نظر من ارزش مدال برنز هادی، به اندازه طلاست. هر کسی با این قرعه ها مدال بگیرد، کارش اندازه طلا می ارزد.

وی ادامه داد: کسی فکرش را نمی کرد پرویز هادی با این سن و سال اینطور کشتی بگیرد و حریفان شاخصش را شکست دهد. او می توانست مقابل کشتی گیر گرجستانی هم برنده باشد. حالا امیدوارم سایر نفرات هم بتوانند کشتی های خوبی بگیرند و روی سکو بروند.

پیشکسوت کشتی فرنگی ایران با اشاره به انتقاداتی که این روزها از فدراسیون رسول خادم و کادرفنی آزاد می گردد، اعلام نمود: اینکه بابت عدم انتخاب یکی دو کشتی گیر در مورد کادرفنی حرف هایی می زنند اتفاق جدیدی نیست. از زمان مرحوم بلور هم وقتی تیم انتخاب می شد همیشه حرف و حدیث وجود داشت. واقعیت این است رسول خادم با اعتبار خودش بودجه ای را به کشتی آورده، دیگر بیشتر از این هم نمی گردد کاری کرد. بعضی ها بلدند مردم را سیاه نمایند، اما خادم غرور خاصی دارد و چون قهرمان دنیا و المپیک بوده، زیر بار یک سری کارها نمی رود. البته ایراد هم دارد. من نمی توانم بگویم او و کارهایش بدون اشتباه است، اما واقعیت این است اگر خادم برود، فرد دیگری هم بیاید نمی تواند شق القمر بکند.

دلیریان با تاکید بر اینکه انجام تمرینات فرنگی به آزادکاران یاری می نماید که روی تشک بهتر نتیجه بگیرند، گفت: بعضی کشتی گیران ما درحالیکه می توانستند حریفان شان را شکست دهند اما در ثانیه های آخر کشتی را واگذار کردند. ما یک کشتی گیر داریم و یک کشتی بلد. کشتی بلد کسی که می تواند تمام جنبه های مبارزه را مدیریت کند. مثلا عباس جدیدی کشتی بلد بود و روی تمام ابعاد کشتی اش تسلط داشت. به نظر من خوب است که کشتی گیران آزادکار هفته ای دو جلسه تمرین فرنگی انجام دهند. برخی از آنها از نزدیک شدن به حریف واهمه داشتند. می ترسیدند که فن بالا بخورند. اگر با فرنگی کاران تمرین نمایند روی این موضوع هم مسلط می شوند. مثلا پرویز هادی اگر نزدیک تر به حریف گرجستانی اش می شد بهتر نتیجه می گرفت.

وی با اشاره به تیم ملی فرنگی اعزامی به مسابقات دنیای نیز توضیح داد: اگر قرعه ها بخواهد به همین منوالی که در کشتی آزاد بود، باشد خیلی کارمان سخت می گردد. البته تیم فرنگی یک دست تر از آزاد است و ما در 3-4 وزن شانس مدال داریم اما رسیدن به طلا واقعا سخت است. هرچند که مخالف اعزام سعید عبدولی بودم اما به نظر من او اگر آمادگی مطلوبی داشته باشد شانس اصلی ما برای مدال طلاست. در مورد علی گرایی به خاطر وزنش شک دارم. نمی دانم وزنش در 72 کیلوگرم جواب می دهد؟ من مخالف حضور او در این وزن بودم خصوصا در قانون جدید که باید دو روز وزن کشی کند. حالا امیدوارم خیلی خوب سر وزن برسد که اگر اینطور باشد بالای 50 درصد شانس طلا دارد.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی در انتها تاکید نمود: وقتی کشتی نتیجه می گیرد همه ما سینه سپر می کنیم و افتخارش برای همه است. از دیروز پایم را از خانه بیرون نگذاشتم چون همه می خواهند در مورد نتایج آزاد سوال پیچم نمایند. بعضی ها می خواهند رسول خادم زمین بخورد که بگویند ما گفتیم اینطور می گردد. در حالیکه واقعا همین تیم آزاد سرمایه های المپیکی ما هستند. میانگین سنی آنها 23-24 سال است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 78

به "دلیریان: تا امروز چنین قرعه ای در کشتی ندیده بودم؛ شاید قرعه ها دست کاری شده بود!، مخالف اعزام عبدولی بودم اما او شانس اصلی مدال طلاست" امتیاز دهید

2 کاربر به "دلیریان: تا امروز چنین قرعه ای در کشتی ندیده بودم؛ شاید قرعه ها دست کاری شده بود!، مخالف اعزام عبدولی بودم اما او شانس اصلی مدال طلاست" امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیریان: تا امروز چنین قرعه ای در کشتی ندیده بودم؛ شاید قرعه ها دست کاری شده بود!، مخالف اعزام عبدولی بودم اما او شانس اصلی مدال طلاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید