آشنایی با شهر واشنگتن دی سی آمریکا

به گزارش مجله آزات وب، واشنگتن D.C مکان جالبی است. به عنوان پایتخت ایالات متحده و حضور مردم مختلفی از سراسر دنیا، تنوع زیادی در این شهر موج می زند. در واقع به زبان ساده می گردد گفت از آن دست شهرهایی در ایالات متحده است که حتما باید دید. در این اینجا می توان بزرگترین مجموعه بنای یادبود و موزه های آمریکای شمالی، همراه با محله های جالب را به تماشا نشست. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

آشنایی با شهر واشنگتن دی سی آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب و طی کنید.

در حالی که اعضای کنگره آمریکا و همراهانشان پول زیادی خرج می نمایند، بیشتر این شهر بسیار فقیر و به نوعی خطرناک هستند. شما سعی کنید به بعضی از جاهای خاص شهر نروید. با این وجود جمعیت دانشجویی، این شهر را سرزنده نگه می دارد. توریست های زیادی از تمام دنیا برای بازدید از موزه ها و مکان های تاریخی روانه این شهر می شوند. در واقع کارهای زیادی برای انجام دادن در آن وجود دارد. تقریبا بازدید از همه موزه ها و بناهای جالب رایگان است.

اطلاعات ضروری

 • اختلاف زمانی با تهران: 8:30-
 • واحد پول رسمی: دلار آمریکا (USD)
 • زبان رسمی: انگلیسی (آمریکایی)

شرایط و آب و هوایی

به طور معمول واشنگتن آب و هوایی سریع و متفاوت را تجربه می نماید. تابستان ها می تواند به نحو تحمل ناپذیری گرم گردد و در طول زمستان هم ممکن است با هوایی سرد و برفی روبرو شویم. به دلایلی که ذکر شد ما پیشنهاد می کنیم که در طول فصل های بهار و تابستان از این شهر دیدن کنید. در طول این زمان ها درجه رطوبت ملایم باعث می گردد که جمعیت زیادی روانه این شهر شوند.

بهترین زمان برای رزرو هتل

به طور معمول در واشنگتن هتل ها در بیشتر طول سال شلوغ هستند و از نظر قیمت اغلب در رقابت با شهر نیویورک هستند. واشنگتن شهر توریستی بزرگی است که از نظر تجارتی هم بسیار مهم و استراتژیک محسوب می گردد. ارزان ترین هتل ها را می توان از ماه های ژانویه تا مارس پیدا کرد. همانطور که قبلا گفتیم پربازدیدترین زمان سال بهار و پاییز است، پس طبیعی است که آن ها را گران یا به اصطلاح High-Season بنامیم. در طول تابستان هم معمولا قیمت ها کمی سیر نزولی دارد. آخر هفته ها می توان هتل های ارزانی پیدا کرد، اما به شرطی که در مناطق تجاری اقدام به این کار کنیم.

انواع هزینه ها در واشنگتن D.C

هزینه خوابگاه

اتاق های خوابگاه هزینه ای بین 30 تا 50 دلار آمریکا در بردارند. در حالی که هزینه اتاق خصوصی به ازای هر شب از 50 دلار آمریکا آغاز می گردد. گزینه های زیادی برای انتخاب اتاق شخصی در خوابگاه های این شهر وجود ندارد.

هزینه هتل

واشنگتن شهر ارزانی نیست. خصوصا در طول تابستان که شدیدا شلوغ و پر از جمعیت است. قیمت هتل های معمولی به ازای هر شب حدودا بین 90 تا 150 دلار آمریکا می گردد. اما اگر بخواهیم قیمت های کلی را بر اساس ستاره دسته بندی کنیم به توضیح زیر خواهد بود:

 • 1 ستاره 55 تا 100 دلار
 • 2 ستاره 65 تا 177 دلار
 • 3 ستاره 75 تا 276 دلار
 • 4 ستاره 60 تا 357 دلار
 • 5 ستاره 365 تا 680 دلار

نکته: دقت کنید که محاسبه قیمت ها به ازای 1 یا 2 نفر برای هر شب اقامت در نظر گرفته شده اند، طبعا هرچقدر تعداد نفرات بالاتر برود هزینه ها هم دستخوش تغییر خواهد شد.

متوسط قیمت غذا

تعداد زیادی گزینه انتخابی در خصوص غذا وجود دارد که قیمت بیشتر وعده های غذایی چیزی کمتر از 15 دلار آمریکا می گردد. همچنین تعداد زیادی مغازه ساندویچی وجود دارد که هزینه ای کمتر از 10 دلار در بر دارند. مواد غذایی مورد احتیاج برای یک هفته از یک فروشگاه مواد غذایی هزینه ای حدود 30 تا 60 دلار می گردد. در ضمن یک شام خوشمزه به همراه نوشیدنی حدود 35 دلار خرج دارد. البته می توانید در مناطق هتل خیز مرکز شهر با پرداخت 0 تا 18 دلار یه وعده شام نسبتا خوب را تهیه کرد. اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به سبک آشپزی غربی یا آسایی علاقه داشته باشید، می توانید اقلام مصرفی مورد احتیاجتان که شامل نان تازه، برنج سفید، پنیر محلی (سبک غربی)، تخم مرغ، شیر(سبک غربی)، مرغ پوست کنده و بدون استخوان، سیب، پرتقال، گوجه فرنگی،سیب زمینی و کاهو می گردد را به ترتیب با پرداخت تقریبا 95 و 77.5 دلار تهیه کنید. توجه داشته باشید که انتخاب مواد و محاسبه قیمت بر اساس مواد وکالری مورد احتیاج یک انسان بالغ در طول یک روز صورت گرفته است.

هزینه حمل و نقل

شما می توانید یک کارت عبور یک روزه خط مترو را با 14.50 دلار خریداری کنید و آزادانه در سراسر شهر جابجا شوید. اضافه بهای زیادی در واشنگتن وجود دارد. به طور مثال در تاکسی بیش از دونفر، به ازای هر مسافر اضافه، 1.50 دلار هزینه اضافی از شما خواهند گرفت. هزینه مالیات 14 دلار می گردد و با توجه به منطقه ای که در آن حضور دارید بالا می رود. قلب تپنده حمل و نقل عمومی شهر واشنگتن سیستم مترو ریل آن است. این سیستم، کل نواحی مترو و نقاطی که موزه ها و جاذبه های این شهر در آن قرار دارند به علاوه بناهای یادبود را پوشش می دهد. هزینه هایی این سیستم به توضیح زیر است:

 • بلیط تک سفره 1.70 دلار
 • کارت عبور یک روزه 14 دلار
 • کارت عبور 7 روزه 7.50 دلار

نکته: خوردن غذا و کشیدن سیگار در ایستگاه های مترو و سیستم حمل و نقل عمومی واشنگتن ممنوع است و جریمه های سنگین در پی دارد.

توصیه هایی برای صرفه جویی در هزینه ها

دنبال سرگرمی های رایگان باشید

مرکز هزاره کِندی، شبانه برنامه هایی را به رایگان اجرا می نماید. بعضی از تئاتر ها تخفیف های دانشجویی را پیشنهاد می دهند. همچنین شما می توانید دنبال بلیط های دقیقه آخری باشید که هزینه کمتری را را به شما تحمیل می نمایند.

به تماشای نمایش های فضای باز رایگان بروید

در طول ماه های تابستان سینماهای رایگانِ فضای باز از محبوبیت زیادی برخوردار هستند که در مناطق مختلفی هم به نمایش در می آیند. پس اگر به تماشای فیلم علاقمند هستید به هیچ وجه آن ها را از دست ندهید.

دنبال رستورانی ارزان باشید

به جورج تاون یا DuPont Circle بروید و از غذا هایی عالی به همراه تخفیفی استثنائی لذت ببرید.

بهترین مواردی که می توانید در واشنگتن ببینید و انجام دهید

بازدید از موزه های اسمیتسونیان (Smithsonian)

موزه های اسمیتسونیان در خصوص هرچیزی اطلاعات در اختیار شما می گذارند. از موزه های هوا فضا، تاریخ و طبیعت گرفته تا موزه هنر و موارد دیگری که خودتان می توانید ببینید. در واقع شما هرگز برای یادگیری کمبودی نخواهید داشت. جالب اینکه بازدید از همه این موزه ها رایگان هست و حتی اینترنت رایگان را در اختیار بازدیدنمایندگان می گذارند. دوتا از این موزه ها پیشنهاد های خوبی برای تماشای فیلم در سینماهای IMAX دارند که اگر ته بلیط خودتان را حفظ کنید می توانید فیلم دوم را هم با قیمت 4 دلار تماشا کنید.

نکته ها: اگر گرسنه شدید می توانید به محله چینی ها و خیابان هفتم بروید و یک رستوران برای صرف غذا پیدا کنید.

بازدید از بناهای یادبود

بازدید از بیشتر بناهای اطراف بازار ملی رایگان هست و بهتر است که قسمتی از وقتتان را به تماشای آن ها بگذرانید. یکی از بناهای پیشنهادی ما بنای یادبود فرانکلین روزولت است . بنایی که نه زیاد شلوغ است و نه زیاد آرام. بناهای زیادی در این منطقه وجود دارد که می توانید 3 یا 4 روز با آن ها سرگرم شوید. یکی دیگر از بناهای تاریخی و بسیار حائز اهمیت در این شهر لینکلن مموریال است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن بازدید کنید.

نکته ها: بهترین زمان برای عکس برداری از لینکلن مموریال اوایل صبح است.

بازدید از دیوان عالی(SupremeCourt)

برای ورود به دیوان عالی هزینه ای از شما دریافت نمی گردد. حدود 40 دقیقه سخنرانی در سالن اصلی انجام خواهد شد که به شما در خصوص سابقه دادگاه و چگونگی فعالیت آن اطلاعات می دهد.

نکته ها:

 • ساختمان دیوان عالی آخر هفته ها و روزهای تعطیل بسته است.
 • گرچه ورود به این مکان رایگان است، اما قبل از وارد شدن باید خودتان را برای مسائل شدید امنیتی آماده کنید.
 • حضور در جلسات دادگاه برای عموم آزاد است، دو انتخاب دارید، یا اینکه مدتی کوتاه مشغول تماشا کردن شوید یا به استدلال ها و بیانات گوش دهید. اگر علاقمند هستید سعی کنید زودتر آنجا حاضر شوید، چرا که فضای کمی وجود دارد.

بازدید از بنای پایتخت Capital Building

احتمالا دیدن از این بنا تنها دلیل شما برای بازدید از شهری به این بزرگی نباشد، اما حقیقت این است که حضور دولت آمریکا و دولتی ها در این شهر، عامل اصلی پویایی و شلوغی آن است و ساختمنان کاپیتال درست جایی است که همه این نشست ها اتفاق می افتد. بنایی که از نظر تاریخی و معماری هم بسیار ارزشمند است. به هیچ وجه تماشای آن را از دست ندهید.

نکته ها: برای شما تور هایی را در تمام طول روز وجود دارد که بلیط های آن در ساعت 8:30 در دسترس هستند . می توانید برای تماشای جلسات کنگره در دفتر مرکزی بازدیدنمایندگان، جواز های لازم را دریافت کنید. چه جواز ورود به بنای کاپیتال را دریافت کنید یا نه، در هرصورت محیط بیرون و زمین های تپه کاپیتال ارزش بازدید بالایی دارند. اگر چه بازدید از این مکان رایگان است، اما برای این کار باید جواز عبور داشته باشید و از آنجایی که جوازها به صورت محدود ارایه می شوند، بهتر است از قبل برای خودتان یکی رزرو کنید.

قدم زدن در اطراف جرج تاون

جرج تاون یک منطقه تاریخی در کنار آب است که امروزه شلوغ و پر جنب و جوش است. این ناحیه بهشت فروشندگان به شمار می رود و خیابان هایش پر از رستوران هایی با قومیت های مختلف است. از مکان های تاریخی اش بازدید کنید، خریدهایتان را انجام دهید و در نهایت از خوردن یک غذای محلی خوشمزه لذت ببرید. در واقع این ناحیه به خوبی خیابان های تاریخی، رستوران های خوب و بوتیک های مد روز را با هم ترکیب نموده است. شریان حیاطی و اصلی این منطقه خیابان M است. محل تعداد زیادی فروشگاه و رستوران که احتمالا نظر شما را به خود جلب خواهد نمود.

نکته ها:

جورج تاون ایستگاه مترو ندارد و برای رسیدن به آن باید از راه های دیگر اقدام کنید.

بازدید از کاخ سفید

کاخ سفید نقطه ای است که قدرتمندترین مردان دنیا زمانی اینجا زندگی می کردند. پس بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. ممکن است که این بنا کوچک تر از حد انتظارتان باشد، اما مطئنا دوست داشتنی است. شما باید قبل از ورود به ساختمان بلیط تهیه کنید که البته احتیاجمند گذراندن یک سری مسائل امنیتی خواهد بود. اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. نکته ها: یادتان باشد که بازدید از این کاخ احتیاجمند کسب جواز از طریق سفارت است و ممکن است این مورد برای ما ایرانی ها به راحتی امکان پذیر نباشد.

بازدید از باغ وحش ملی

بازدید از باغ وحش تفریحی فوق العاده است، به ویژه اگر شما فرزندی هم داشته باشید. در باغ وحش ملی می توانید تعداد زیادی حیوان مختلف را تماشا کنید که اغلب نمایشی ویژه را برای شما تدارک می بینند. این باغ وحش بیشتر برای پانداهای چینی مشهور است.

نکته ها: بازدید از باغ وحش رایگان است. بهتر است قبل از ورود به اینجا مقداری غذا تهیه کنید، چرا که انتخاب های زیادی در خود باغ وحش وجود ندارد.

بازدید از قبرستان ملی آرلینگتون

این قبرستان محلی است که جان اف کندی و همسرش ژاکلین کندی به همراه دو فرزندشان به خاک سپرده شده اند. آرامگاه کندی از طریق شعله آتش دائمی نشانه گذاری شده است. همچنین سربازان جنگی زیادی در این مکان به خواب ابدی فرو رفته اند. در همین نزدیکی می توانید آرامگاه سربازان گمنام را پیدا کنید. در این قبرستان می توان آرامگاه بیش از 400.00 آمریکایی را تماشا کرد.

نکته ها:

 • بازدید از خانه آرلینگتون بر روی تپه، به شما درک خوبی از چگونگی به وجود آمدن این قبرستان می دهد.

بازدید از موزه جاسوسی

یکی از محبوب ترین جاذبه ها و سرگرمی های واشنگتن بازدید از موزه جاسوسی است. شما می توانید در خصوص جاسوسی یک یا دو مورد را از فیلم ها و مصنوعات نمایشگاه های تعاملی موزه یاد بگیرید. همچنین می توانید کفش هایی با پاشنه های تقلبی، جاسوسان مشهور و مصاحبه هایی با افسران اطلاعاتی سابق را تماشا کنید.

تماشای شکوفه های گیلاس

اگر بین ماه های مارس و آوریل به واشنگتن سفر کنید امکان دارد به موقع به جشنواره شکوفه گیلاس برسید. حوزه بالا و پائین خیابان Basin درختان شکوفه گیلاس زیادی دارد که به عنوان هدیه ای از سوی کشور ژاپن به ایالات متحده اهدا شده اند. شکوفه دادن این درختان با جشن هایی که شامل کنسرت و آتش بازی هست همراهی می گردد. خود این شکوفه ها فرصت مناسبی را برای بازدیدنمایندگان فراهم می نماید تا بهترین عکس ها را شکار کنید. نکته ها: بهترین زمان برای تماشای شکوفه های گیلاس ماه های مارس یا آوریل است. پیشنهاد می کنیم اگر وقت دارید و شرایط جوی هم مناسب است، یک قایق پارویی اجاره کنید و یک ساعتی را بر روی آب شناور بمانید. خصوصا اگر با همسرتان سفر می کنید.

تماشای آبشارهای بزرگ پارک ملی

فرقی ندارد بهار باشد، تابستان، پاییز یا زمستان، در هرصورت پارک ملی واشنگتن مکانی عالی برای دور بودن از شلوغی شهر است. آبشار های این پارک که در محدوده 1 مایلی قرار دارند با بیش از 30 متر ارتفاع از صخره های خاکستری پایین می ریزند. چشم اندازهای این ناحیه کمی خشن، و رودخانه آن هم خروشان است. در این پارک می توانید انواع پرنده و آهوی وحشی را تماشا کنید.

نکته ها:

 • ورود به پارک رایگان است.
 • یادتان باشدیک دوربین به همراه داشته باشید.
 • از آنجایی که که صخره های زیادی اینجا وجود دارد پیشنهاد می کنیم کفش پاشنه دار نپوشید.

گشت و گذار در بازار شرقی (Eastern Marke)

بازار شرقی، قدیمی ترین بازار مستمر در واشنگتن محسوب می گردد که در سال1873 تاسیس شده است و در طول سال ها به شکل امروزی در آمده است. امروزه، می توان تقریبا هرچیزی از جمله گوشت و پنیر گرفته تا محصولات پخته شده و تازه، به علاوه جواهرات، آثار هنری و مصنوعات ساخته دست صنعتگران محلی را در این بازار پیدا کرد. مکانی عالی برای گشت و گذار و خرید سوغاتی هایی که مد نظر دارید.

نکته ها:

 • یادتان باشد گرمای خورشید را در طول تابستان دست کم نگیرید. بهتر است یک قمقمه آب و یک کلاه حصیری به همراه داشته باشید.
 • در طی تعطیلات آخر هفته همه چیز تا پیاده رو ها گسترش می یابد که شلوغی بیش از حدی ایجاد می نماید، ولی در عوض هجان و لذت بیشتری دارد.
 • از هر کسی که اهل واشنگتن است و در این بازار حضور دارد بپرسید، به شما خواهد گفت که پنکیک گندم سیاه و بلوبری ارزش ماندن در صفی طولانی را دارد.

امیدواریم این مطلب برای شما خوانندگان خوب خبرنگاران مفید واقع شده باشد. لطفا اگر پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با بهتر شدن محتوا دارید، با ما درمیان بگذارید.

منبع: کجارو / کجارو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 749

به "آشنایی با شهر واشنگتن دی سی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شهر واشنگتن دی سی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید