رفیعی: می توانستیم جلوی تصمیم غیر منطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیریم

به گزارش مجله آزات وب، وکیل بین المللی ورزش کشورمان گفت: با رایزنی می توانستیم جلوی تصمیم غیرمنطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیریم.

رفیعی: می توانستیم جلوی تصمیم غیر منطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیریم

از سفر با تور پاتایا پاییز 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

غلارمضا رفیعی وکیل بین المللی ورزش کشور در گفت و گو با ، درباره اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) حق میزبانی نمایندگان ایران را در بازی های لیگ قهرمانان آسیا گرفته است، اظهار کرد: طبق اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) کمیته مسابقات می تواند در مواردی که بحث ایمنی و امنیتی مسابقات به مخاطره می افتد تصمیماتی از جمله محرومیت از میزبانی اتخاذ کند. اگر محرومیت از میزبانی مسابقات باشد به طور حتم باید به تصویب هیئت اجرایی یا کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برسد. البته در کشورمان امنیت وجود دارد و به نظرم کنفدراسیون فوتبال آسیا یک تصمیم غیرمنطقی گرفته است.

رفیعی گفت: متاسفانه ما در کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در این دوره هیچ عضوی نداریم و کمیته مسابقات هر تصمیمی که گرفت به وسیله ایمیل به اعضا رای گیری می نماید و موضوع محرومیت نمایندگان کشورمان در بازی های لیگ قهرمانان آسیا به همین صورت در کمیته مسابقات رخ داد و برای تصویب به کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ارسال شد. متاسفانه علی رغم اینکه تاج یکی از اعضای اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) است، اما اکثریت اعضای این کمیته از سایر کشور ها هستند و آن ها اقدام به تایید رای کمیته مسابقات کردند. به هر حال این موضوع نشان می دهد که ما همچنان از عضویت نداشتن افراد متخصص و مسلط بر زبان های بین المللی در کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ضربه می خوریم.

رفیعی بیان نمود: اگر زمانی که ما کاندیدای عضویت در کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا و سایر مجامع بین المللی معرفی می کردیم از افراد شایسته و آشنا به زبان های بین المللی بهره می بردیم و یک عضو در کمیته مسابقات داشتیم، در نهایت می توانستیم قبل از اتخاذ تصمیم در کمیته مسابقات از ارتباط، نفوذ و رایزنی خود استفاده کنیم و جلوی این تصمیم سیاسی و غیر منطقی را بگیریم. متاسفانه اکنون در وضعیتی هستیم که باید به فکر حل مسئله باشیم و صورت مسئله را پاک نکنیم. به هر حال راهکار مسئله این نیست که در هیچ یک از مسابقات شرکت نکنیم، چون محرومیت های مضاعفی را برای فوتبال کشورمان خواهد داشت و باید از مکانیزم های حقوقی و بین المللی به خصوص از ظرفیت منشور المپیک استفاده کنیم. به هر حال این تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا به تصویب و تایید کمیته اجرایی مسابقات رسیده است و لغو شدنی نیست. البته این امکان وجود دارد که تصمیم گیری مجدد اتخاذ گردد و کمیته مسابقات دوباره تقاضای لغو تصمیم خود بگیرد یا انصراف بدهد یا کمیته اجرایی AFC رای کمیته مسابقات را لغو کند.

وکیل بین المللی ورزش کشور اظهار کرد: امیدوارم با استفاده از متخصصین و صاحب نظران دنبال راه چاره های حقوقی و اصولی باشیم و کاندیدا ها را براساس شایستگی های بین المللی و تخصصی به مجامع بین المللی معرفی کنیم تا در این شرایط از منافع ملت و دولت دفاع کند، نه اینکه بعد از انعکاس اخبار در رسانه ها به صرف واکنش های احساسی و شعاری اکتفا گردد.

رفیعی درباره اینکه نمایندگان باشگاه های ما در لیگ قهرمانان آسیا قصد دارند که در این مسابقات شرکت نکنند بیان نمود: به نظرم شرکت نکردن در مسابقات راهکار درستی نیست و پاک کردن صورت مسئله است. اگر باشگاه های ما در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نکنند و این موضوع بر روی تیم ملی کشورمان و سایر رشته های ورزشی تاثیر بگذارد، در آن صورت فاجعه ای بزرگ رخ می دهد.

میزبانی تیم های ایرانی در کشور ثالث!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 732

به "رفیعی: می توانستیم جلوی تصمیم غیر منطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیعی: می توانستیم جلوی تصمیم غیر منطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید