زیر 18 ساله های فاقد کدملی با شناسنامه دکتر بروند

به گزارش مجله آزات وب، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به برخی چالش های پیش روی طرح حذف دفترچه های بیمه درمان گفت: وقتی نسخه نویسی الکترونیک باشد، می توانیم پرونده الکترونیک سلامت بیماران را داشته باشیم.

زیر 18 ساله های فاقد کدملی با شناسنامه دکتر بروند

به گزارش خبرنگاران، دکتر شهرام غفاری در مصاحبه با ایسنا درباره چالش های پیش روی اجرای طرح حذف دفترچه های بیمه درمان سازمان تامین اجتماعی از ابتدای اسفندماه اظهار کرد: به نظر می آید که همه باید بپذیریم با ورود تکنولوژی در جای جای زندگی ما، بخش سلامت نیز در سطح جهان به سمت استفاده از تکنولوژی برای بهتر شدن شرایط بیماران رفته است.

وی افزود: وقتی نسخه نویسی الکترونیک باشد، می توانیم پرونده الکترونیک سلامت بیماران را داشته باشیم، اما در سیستم کاغذی معمولا بیماران نتایج همه آزمایش ها را نگه داری نمی کنند و پرنده کاملی ندارند اما اکنون فرصت خوبی برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت به دست آمده و یک کار ملی است که نفعش برای نظام سلامت و بیمار است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه به نظر می رسد در جهت اجرای طرح حذف دفترچه های کاغذی با دو چالش رو به رو باشیم اظهار کرد: چالش نخست، اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم است. تلاش می کنیم با اطلاع رسانی صحیح از طریق رسانه ها به مردم بگوییم که قرار نیست اتفاق نگران کننده ای رخ بدهد، تا الان با دفترچه به مراکز درمانی مراجعه می کردید و اکنون می توانید با کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه درمانی اقدام کنید.

غفاری افزود: به این ترتیب که اگر زیر 18 سال سن دارید، شناسنامه تان را همراه خود ببرید، اگر بیمه شدگان زیر 18 سال کد ملی نداشته باشند می توانند شماره دفترچه بیمه شان را نیز بنویسند. اگر اتباع خارجی هستید با کد فراگیر یا کد اختصاصی مندرج در جلد دفترچه درمانی مراجعه کنید. همچنین باید به پزشکان بگوییم که هربار بیمار را ویزیت می کنند روی سربرگ نسخه، کدملی بیمار را حتما درج کنند.

وی با اشاره به اینکه یک چالش دیگر ما مربوط به دو استان فارس و مازندران است گفت: یک مشکل کوچک در دو استان فارس و مازندران داریم که پزشک خانواده دارند. در حال تدوین فرایند کار در آنجا هستیم که طرح مطابق با برنامه پزشک خانواده شان باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1602

به "زیر 18 ساله های فاقد کدملی با شناسنامه دکتر بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیر 18 ساله های فاقد کدملی با شناسنامه دکتر بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید