سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند

به گزارش مجله آزات وب، باشگاه خبرنگاران/ سیروس الوند از برگزاری جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد بدون هیچ حمایتی خبر داد.

سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند

سیروس الوند نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما درباره هدف برگزاری جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد گفت: همه وظیفه داریم چراغ سینما را روشن نگه داریم. هنرجویانی که در آموزشگاه ها بوده اند و هستندریال نیز به توجه نیاز دارند. جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد فرصتی است که آنها هم توانایی خود را محک بزنند و هنرشان را برای داوران به معرض نمایش بگذارند. آنها باید در قالب یک تا سه دقیقه فیلمی از بازی خود را برای ما ارسال کنند. فیلم های زیادی هستند که در جشنواره های رسمی فیلم کوتاه فرصت نمایش پیدا نمی کنند، اما ما چنین رویکردی نداریم. بنابراین از فیلمسازان کوتاه خواستیم، بین 5 تا پانزده دقیقه اثرشان را برای ما بفرستند.

وی افزود: داوران جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد، وزن خوبی دارند و شامل دو کارگردان، دو بازیگر و یک منتقد می شوند. فکر می کنم این به جشنواره ای که قرار است به بازیگری و فیلمسازی توجه کند، کمک می کند. داوران این جشنواره مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، پوران درخشنده، جواد طوسی و خودم خواهیم بود.

کارگردان پرتقال خونی با اشاره به موضوع فیلم هایی که قرار است در این جشنواره حضور پیدا کنند، بیان نمود: این جشنواره محدودیت موضوعی ندارد و در وهله اول به فیلم هایی با موضوع عشق و مهاجرت و در مراحل بعد به آثاری با موضوع های دیگر می پردازد. در واقع فضا را باز گذاشتیم که استقبال بهتر و بیشتری صورت بگیرد. برپایی این جشنواره مخارج زیادی دارد و هنوز هیچ اسپانسری پول به ما نداده است. هر بازیگر هشتاد هزار تومان و هر فیلمساز یکصد و پنجاه هزار تومان برای حضور در جشنواره خواهد داد و فعلا به این موضوع متکی هستیم. تا بدین لحظه از هزینه های جشنواره، حق الزحمه داوران، آگهی ها و ... خبری نیست.

کارگردان زن دوم در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی تا چه حد به معرفی بازیگران و کارگردان های جدید نیاز داریم، اظهار کرد: من در ارشاد جلسه ای داشتم که بیشتر وقتم را به جریان پروانه نمایش مجبوریم و حمایت از درمیشیان به عنوان کارگردانی جوان، کاربلد و سالم اختصاص دادم. در صورتی که در کانون کارگردانان و جای دیگری سمت ندارم. همه می دانند قبلاً که سمتی داشتم چند فیلم را نجات دادم. این روحیه را همیشه داشته ام و جوانان را تشویق و حمایت کرده ام و خواهم کرد. معتقدم کسی جای کسی را نمی گیرد و هر نفر جای خود را پیدا می کند. زمانی که من آمدم بیضایی، تقوایی، کیمیایی، مهرجویی، فرمان آرا، نادری و ... بودند؛ ولی من هم جایگاه خود را پیدا کردم.

کارگردان دست های آلوده در سرانجام درباره اینکه چرا کمتر به ساخت فیلم هایی با موضوع عشق و ... پرداخته می گردد، مطرح نمود: باید از دیگران بپرسید؛ همه می دانند من به این موضوع ها پرداخته ام. شاید برخی از این کار واهمه دارند و دچار سوء تفاهم شده اند. شعری در خصوص عشق از سید کاشی در ذهن دارم که مربوط به چند دهه گذشته است؛ از آن می توان فهمید که به هیچ عنوان عشق را نمی توان نادیده گرفت و این عشق مربوط به هرچیزی می تواند باشد. او می گوید: عشق از ازل است تا ابد خواهد بود/ جوینده عشق بی عدد خواهد بود/ فردا که قیامت آشکارا گردد/ هر دل که نه عاشق است رد خواهد بود

منبع: همگردی
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1238

به "سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید