شکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFC به دادگاه CAS خبرنگاران

به گزارش مجله آزات وب، فدراسیون فوتبال ایران اطلاعیه ای را در مورد اقدامات حقوقی فدراسیون راجع به تضییع حق میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر صادر کرد.

شکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFC به دادگاه CAS خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت رسمی فدراسیون، اطلاعیه این فدراسیون به شرح زیر است:

1- همانگونه که به اطلاع عموم رسیده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا، با سلب حق میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، حق میزبانی مسابقات گروه C را به کشور بحرین اعطا کرده است.

2- پس از پیگیری های مسئولین فدراسیون در مخالفت با اعطای حق میزبانی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 به کشور بحرین و در پی درخواست ریاست فدراسیون فوتبال ایران برای دیدار با ریاست AFC جهت احقاق حق میزبانی ایران، دبیرکل AFC با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که این تصمیم توسط دبیرخانه AFC گرفته شده و رئیس آن کنفدراسیون (جناب آقای شیخ سلمان) در اتخاذ آن تصمیم مداخله ای نداشته است و در جلسه بین ریاست AFC و ریاست فدراسیون فوتبال ایران در منامه (بحرین)، در مورد تقویت همکاری های آینده فیمابین AFC و فدراسیون فوتبال ایران مذاکره خواهد شد.

3- فدراسیون فوتبال ایران، در پاسخ به نامه فوق، از دبیرکل AFC درخواست نمود که با توجه به اینکه اعلام کرده است تصمیم به اعطای حق میزبانی به کشور بحرین، توسط دبیرخانه AFC اتخاذ شده است؛ مبانی حقوقی و مستندات قانونی که اجازه اتخاذ چنین تصمیمی را به دبیرخانه AFC داده است را برای فدراسیون فوتبال ایران ارسال کنند و نیز درخواست گشت دبیرکل AFC شخصاً طی جلسه ای ویدیویی در مورد مبانی حقوقی و قانونی تصمیم خود شرح دهند که متاسفانه هیچ پاسخی از ایشان دریافت نگشت.

4- از آنجائیکه دبیرکل AFC موضوع جلسه ریاست فدراسیون فوتبال ایران با ریاست AFC را صرفاً صحبت در بابت تقویت همکاری های آینده فیمابین اعلام کرده بودند، طی نامه ای به ایشان اعلام گشت که موضوع درخواست دیدار ریاست فدراسیون فوتبال ایران با ریاست AFC پیگیری حقوق میزبانی تضییع شده ایران است و در صورتی که این موضوع در دستور کار جلسه نباشد، برگزاری آن جلسه در حال حاضر فوریت نداشته و موضوع راه های تقویت روابط فیمابین در جلسه ای دیگر در آینده نزدیک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

5- دبیرکل AFC در پاسخ به نامه های فوق، با ارائه پاسخ های کلی و مختصر، مجدداً اعلام کردند که تصمیم گرفته شده در مورد میزبانی بحرین قطعی است و امکان تغییر آن وجود ندارد.

6- علیرغم اینکه فدراسیون فوتبال ایران تا آخرین لحظه برای حل و فصل موضوع میزبانی به وسیله مذاکرات فی مابین صبر و کوشش نمود، پس از اعلام دبیرکل AFC مبنی بر غیر قابل تغییر بودن تصمیم متخذه، فدراسیون فوتبال اقدام به تجدیدنظرخواهی نسبت به تصمیم دبیرکل AFC نزد دیوان داوری ورزش (CAS) کرده است.

7- در حال حاضر از آنجائیکه فدراسیون فوتبال ایران از دیوان داوری ورزش تقاضای رسیدگی سریع به پرونده را کرده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا می بایست ظرف مهلت 2 روز، نظر خود را در این خصوص به CAS اعلام نماید. بدیهی است مطابق مقررات CAS، در صورت موافقت AFC، رسیدگی به صورت سریع انجام خواهد شد، در غیر اینصورت دیوان به صورت عادی اقدام به رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد کرد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1697

به "شکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFC به دادگاه CAS خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFC به دادگاه CAS خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید