شیب تُند افزایش قیمت ساختمان در مناطق شمالی پایتخت

به گزارش مجله آزات وب، درحالی دولتی ها همچنان توپ خانه های خالی را به زمین انبوه سازان می اندازند که قیمت واحدهای مسکونی در مناطق شمالی تهران در سال های اخیر با شیب تُندی افزایش یافته به طوریکه میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در این مناطق حدود 19 میلیون است.

شیب تُند افزایش قیمت ساختمان در مناطق شمالی پایتخت

جهت دریافت خدمات ساخت آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار مالی مجله آزات وب، چند وقتی است موضوع خانه های خالی از سکنه به ترجیع بند بعضی مسئولان و مدیران دولتی تبدیل شده است. آنها عامل وجود این خانه ها را انبوه سازان معرفی نموده و می گویند: انبوه سازان به جای این که در بافت های فرسوده سرمایه گذاری نمایند به دنبال ساخت و ساز در باغ ها هستند و این مسئله باعث و بانی وجود حدود 3 میلیون خانه خالی در کشور است.

مدیران وزارت راه و شهرسازی با انتقاد رویکر انبوه سازان به آنها توصیه می نمایند به جای ساخت و ساز در مناطق یک و دو پایتخت سرمایه های خود را به سمت بافت های به قول آنها نارکارآمد یا همان فرسوده تغییر جهت دهند. در این بین انبوه سازان همیشه با تاکید بر این که مقصر وجود خانه های خالی نیستند می گویند این ریل گذاری اشتباه دولت بوده که باعث رکود مسکن و خالی از سکنه شدن واحدهای مسکونی شده است.

در میانه بحث، جدل و پاسخ انبوه سازان به دولتی ها سری به قیمت واحدهای مسکونی مورد نظر یکی از مدیران منتقد وزارت راه و شهرسازی به عملکرد سازندگان یعنی منطقه یک، دو و سه تهران زدیم.

در این مناطق قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به طور میانگین 19 میلیون تومان است. بر این اساس قیمت یک واحد مسکونی 56 ساله 131 متری واقع در حصار بوعلی 18.3 میلیون تومان است. ارزش کل این واحد 2.4 میلیارد تومان است.

واحد 186 متری نوساز با پارکینگ و انباری واقع در امام زاده قاسم با قیمت هر مترمربع 20 میلیون و مجموع 3.7 میلیارد تومان در فایل فروش قرار گرفته است.

در ولنجک واحد 210 متری نوساز 4.2 میلیارد تومان قیمت دارد. هر مترمربع این واحد دارای انباری و پارکینگ 20 میلیون تومان است. در تجریش یک واحد نوساز 180 متری 3.4 میلیارد تومان (قیمت هر مترمربع 18.8 میلیون تومان) قیمتگذاری شده است.

قیمت واحدهای مسکونی در منطقه دو هم تنه به تنه نرخ های مسکن در منطقه یک می زند. یک واحد نوساز 187 متری نوساز واقع در سعادت آباد 3.5 میلیارد تومان یعنی برای هر مترمربع حدود 18.7 میلیون تومان است.

قیمت واحد 240 متری 22 سال ساخت با پارکینگ و انباری 4.2 میلیارد تومان مشخص شده است. هر متر مربع از این واحد مسکونی برای خریدار حدود 17.4 میلیون تومان آب می خورد.

در منطقه 3 نیز هر مترمربع واحد نوساز حدود 19 میلیون تومان است و وام 160 میلیون تومانی زوج های جوان می توان در این منطقه حدود 8.4 مترمربع واحد مسکونی خریداری کرد. قیمت یک آپارتمان نوساز 230 متری در دروس 4.5 میلیارد تومان مشخص شده، واحد یک سال ساخت 158 متری در همین منطقه نیز بیش از 2.8 میلیارد تومان قیمت دارد. یعنی متری حدود 18 میلیون تومان.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1004

به "شیب تُند افزایش قیمت ساختمان در مناطق شمالی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب تُند افزایش قیمت ساختمان در مناطق شمالی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید