ضربه تازه AFC به استقلال

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران: در شرایطی که استقلال برای برگزاری بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به عربستان سفر کرد و در این کشور بازیهایش را انجام داد، ولی حالا نمی تواند از رقیب عربستانی اش در تهران پذیرایی کند! این موضوعی است که بعد از صعود استقلال به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا درباره اش حرف و حدیث زیادی به وجود آمد، ولی حالا AFC رسما بازی استقلال را به کشور ثالث برده است!

ضربه تازه AFC به استقلال

به گزارش خبرنگاران، بعد از آنکه قریب به 5 سال پیش در تهران، عده از دیوار سفارت عربستان بالا رفتند، مسئولان عربستانی روابط دیپلماتیک با ایران را قطع نموده و از همان زمان به تیم های ورزشی شان دستور دادند از سفر به ایران پرهیز نمایند. کنفدارسیون فوتبال آسیا هم با نفوذ چهره های عربستانی رای به این داد که بازی تیم های ایران و عربستان باید در زمین بی طرف برگزار گردد.

این موضوع تا همین چند وقت پیش رعایت می شد، ولی با سفر تیم های ایرانی به عربستان به نظر می رسید این مشکل رفع شده و از این به بعد قرار است تیم های عربستانی هم به ایران بیایند. با این وجود، اما حالا تعیین شده که مسئولان ورزش ایران در این مورد هم شکست خورده اند، چون با تعیین شدن قرعه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و بازی حساس استقلال با الهلال، عربستانی ها دوباره همان ادعای نداشتن امنیت در ایران را سر زبان انداخته و خبر دادند بازی نماینده کشورشان با استقلال باید در زمین بی طرف برگزار گردد. این در حالی است که النصر عربستان هم باید از تراکتور در خارج از خانه پذیرایی کند.

به غیر از این مورد، کنفدراسیون فوتبال آسیا از مرحله یک چهارم به بعد هم تصمیم گرفته بازی ها به صورت تک بازی و متمرکز برگزار گردد. به این معنی که هیچ ملاقات رفت و برگشتی دیگر در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برگزار نخواهد شد.

با این تغییرات گسترده تکلیف بازی های نمایندگان کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 و ادامه مسابقات به شکل زیر شد:

*مرحله یک هشتم نهایی غرب:

استقلال-الهلال (زمین بی طرف): 22 شهریور

النصر-تراکتور (زمین بی طرف): 23 شهریور

استقلال تاجیکستان-پرسپولیس (استادیوم خانگی استقلال): 23 شهریور

شارجه-الوحده (استادیوم شارجه): 22 شهریور

*مرحله یک چهارم:

تک بازی و به صورت متمرکز (16 اکتبر-24 مهر)

*مرحله نیمه نهایی:

تک بازی و به صورت متمرکز (19 اکتبر- 27 مهر)

*فینال:

تک بازی و در غرب آسیا (23 نوامبر- 2 آذر)

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1866

به "ضربه تازه AFC به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه تازه AFC به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید