معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد

به گزارش مجله آزات وب، مراسم رونمایی از معین کارت بانک پارسیان، یکشنبه 27 مهر در ساختمان مرکزی این بانک با حضور مدیران ارشد این بانک و مدیران بنیاد تعاون زندانیان کشور برگزار شد. با اجرایی شدن این طرح خیرینی که در بانک پارسیان حساب دارند، می توانند با اختیار خود، تمام یا بخشی از سود سپرده خود را به این حساب واریز کنند تا در اختیار بنیاد تعاون زندانیان برای امور خیریه از جمله آزادی زندانیان قرار گیرد.

معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد

در این مراسم عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان حضور داشتند و توضیحاتی در خصوص این محصول ارائه کردند.عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان در این مراسم با ارایه آمارهایی از میزان سرمایه، تعداد شعب، نیروی انسانی و ظرفیت های کنونی بانک پارسیان، گفت: مجموع دارایی های بانک حدود یک هزار و 650 هزارمیلیارد ریال است که 970هزار میلیارد آن مربوط به تسهیلات اعطایی و مطالبات به افراد حقیقی خصوصی به جز بانک هاست.

ضرغامی با اشاره به نقش مهم استارت آپ ها در توسعه جوامع امروزی گفت: بر این باوریم که در حال حاضر افزایش نرخ رشد سرمایه گذاری و تولید، حاصل فروش مواد خام و اولیه نیست.آنچه که منجر به شکوفایی اقتصادی می گردد ، محصول مغز و تفکر انسانی است و این شرکت های دانش بنیان هستند که آینده اقتصاد جهان را رقم می زنند. بر این اساس بانک پارسیان در راستای ارتقای سرمایه انسانی به عنوان یکی از جنبه های مسئولیت های اجتماعی، حمایت از شرکت های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داد.

پرداخت بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

ضرغامی در ادامه به حمایت های بانک پارسیان از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: هم اکنون معادل 12 هزار و 281 میلیارد ریال پفراینده مربوط به اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در این بانک در حال بررسی است.

به گفته وی، تا به امروز 7 هزار و 507 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط این بانک به تصویب رسیده و حدود 5 هزارو و273 میلیارد ریال آن هم پرداخت شده است. البته با توجه به اولویت ارتقای سرمایه انسانی به عنوان یکی از جنبه های اصلی مسئولیت های اجتماعی، بانک پارسیان فرایند پرداخت تسهیلات تا خاتمه سال جاری را ادامه خواهد داد.

عضو هیات مدیره بانک پارسیان در ادامه گفت: همچنین این بانک تا به امروز 7 هزار و 458 میلیارد ریال از سوی شرکت های دانش بنیان درخواست صدور ضمانتنامه داشته که یک هزار و 659 میلیارد ریال آن صادر شده و مابقی آن در حال بررسی است.

معاون طرح و توسعه بانک اضافه کرد: بانک پارسیان تا به امروز برای 270 شرکت دانش بنیان ضمانتامه صادر نموده و 285 شرکت دانش بنیان نیز تحت پوشش اعطای تسهیلات قرار دارند.

پرداخت 2هزار و 580 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه

ضرغامی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: جنبه دیگر مسئولیت های اجتماعی ، جنبه خیرخواهانه است و در این راستا بانک بر اساس تفاهم نامه با بنیاد برکت از زیرمجموعه های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اعطای 9500 میلیارد ریال تسهیلات را برنامه ریزی نموده که تا به امروز 2 هزار و 580 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی روستایی از سوی بانک پرداخت شده است و مابقی آن تا خاتمه سال پرداخت خواهد شد.

سود سپرده خیرین داوطلب صرف حرفه آموزی، اشتغال و آزادی زندانیان می گردد

وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص مشخص کارت گفت: مشخص کارت طرحی است که در راستای جنبه خیرخواهانه مسئولیت های اجتماعی در دستور کار بانک پارسیان قرار گرفته است. با اجرایی شدن این طرح خیرینی که در بانک پارسیان حساب دارند و یا افتتاح حساب می کنند، می توانند با اختیار خود تمام یا بخشی از سود سپرده خود را به این حساب واریز کنند تا در اختیار بنیاد تعاون زندانیان برای امور خیریه از جمله حرفه آموزی، اشتغال،آزادی زندانیان و ... قرار گیرد. در این راستا کمپین گسترده ای برای اطلاع رسانی و تبلیغات فراهم شده است.

صدور یک میلیون حامی کارت بانک پارسیان

مطهرنژاد، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این مراسم گفت: بنیاد تعاون زندانیان، یک نهاد عام المنفعه است که از حدود 70 سال پیش کار خود را آغاز نموده است. وظیفه این بنیاد توانمند سازی زندانیان برای بازگشت به جامعه ای است که در قالب حرفه آموزی و ایجاد اشتغال در دوران محکومیت این هدف را محقق می کند.وی با بیان اینکه سالانه بیش از 70 هزار نفر از زندانیان تحت آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرند، ادامه داد : بخشی از این کار توسط بنیاد و بخشی هم با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها اجرایی می گردد.

به گفته مطهر نژاد، بانک پارسیان همکاری خوبی از سه سال گذشته با بنیاد آغاز نموده است. به دنبال این همکاری ابتدا بحث طرح حامی کارت با همکاری شرکت تاپ برای آزادی زندانیان با بانک پارسیان آغاز شد. آنگونه که آمارها نشان می دهد طی این سه سال حدود یک میلیون حامی کارت برای زندانیان صادر شده وهم اکنون تمامی مراودات پولی و بانکی زندانیان با این کارت انجام می گردد.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور همچنین با قدردانی از حمایت های بانک پارسیان، گفت: آمارها نشان می دهد زندانیانی که توسط بانک ها مورد حمایت شغلی قرار گرفته در دوران محکومیت کار یاد گرفتند و بعداز آزادی هم به نوعی حمایت شده و مشغول کار بودند، بازگشتشان به زندان از20 درصد به 2 درصد کاهش پیدا نموده است. بدون شک بانک پارسیان با سهیم شدن در این کار خیر، موجب کاهش بازگشت زندانیان به زندان می گردد.

ادای دین بانک پارسیان به زندانیان نیازمند

پارسافرد، مدیر بازاریابی و توسعه کسب وکار بانک پارسیان از دیگر سخنرانان این مراسم بود .وی با بیان اینکه مشخص کارت بستری برای کمک به زندانیان و در راستای مسئولیت اجتماعی بانک پارسیان است ، گفت: مشخص کارت علاوه بر اینکه در راستای مسئولیت های اجتماعی است، ایجاد بستری الکترونیکی است که جریان نقدینگی مستمر برای بنیاد تعاون زندانیان ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: این کمک ها که پیش تر به صورت دستی بود با مشخص کارت به صورت مکانیزه واتوماتیک انجام می گردد.

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان با بیان اینکه بستر مشخص کارت از طریق سپرده کوتاه مدت ماه شمار است، گفت: این سود به جای اینکه به حساب دارنده کارت منظور گردد به حساب بنیاد تعاون زندانیان کشور واریز می گردد.

وی اضافه کرد: اگرچه این سود جزئی و کم است، اما جمع شدن آن به صورت تجمیعی کمک می کند تا برنامه ریزی صحیح برای آزادسازی و ایجاد اشتغال زندانیان انجام گردد.

پارسافرد اضافه کرد: امیدوارم با برنامه ریزی های پیش رو مزایایی برای صاحبان کارت داشته باشیم و استقبال خوبی از این محصول گردد و ادای دین کنیم به کسانی که نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه مشخص کارت مصداق قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا گردد است، گفت: مشخص کارت در راستای مسئولیت اجتماعی و توامان مسئولیت سازمانی بانک پارسیان است.

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان گفت : از این طریق افراد می توانند سود خود را به صورت اتوماتیک برای حمایت از زندانیان انجام دهند. ضمن اینکه باتوجه به اتوماتیک بودن آن، دغدغه فراموشی خیرین نیز از بین می رود و بر این اساس اشتغال زندانیان و آزادی زندانیان از این بستر با برنامه ریزی صحیح تری انجام می گردد.

پارسافرد در خاتمه اضافه کرد : همچنین مطرح شد این محصول در اولویت برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغ بانک قرار گرفته و بر این اساس کمپین تبلیغاتی گسترده ای برای آن در راستای مسئولیت اجتماعی و برقراری ارتباط بین خیرین و نیازمندان تدوین شده و در حال اجرا است.

جعفری، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان نیز در این مراسم با اشاره به سابقه همکاری بانک پارسیان با بنیاد تعاون زندانیان کشور از سال 94 گفت: در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی جذب کمک های مردمی به نفع مددجویان جهت اشتغالزایی و آزادی زندانیان بانک پارسیان با مشارکت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و بنیاد تعاون زندانیان کشور به ارائه محصول تحت عنوان مشخص کارت اقدام نموده است.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای اضافه شدن مراکز و فروشگاه های مجموعه بنیاد تعاون زندانیان به باشگاه مشتریان جهت ارائه خدمات با تخفیف ویژه به دارندگان مشخص کارت، اطلاع رسانی به بیش از یک میلیون پذیرنده تاپ جهت مشارکت در طرح و اطلاع رسانی به 2000 دارندگان کارت های سازمانی پیش پرداخت از اقدامات اجرا شده در راستای حمایت طرح مشخص کارت توسط تاپ بوده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1387

به "معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید