مقصودی: کرونا به ضررم شد و اجباراً به وزن غیرالمپیکی رفتم، به المپیک بعدی فکر می کنم

به گزارش مجله آزات وب، قهرمان کشتی آزاد جوانان دنیا می گوید که کرونا خیلی به ضررش تمام شده و او وزن المپیکی را به خاطر بالا رفتن وزنش در ایام تعطیلی سالن ها از دست داده است.

مقصودی: کرونا به ضررم شد و اجباراً به وزن غیرالمپیکی رفتم، به المپیک بعدی فکر می کنم

امیرحسین مقصودی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد اینکه چند اردوی اخیر تیم ملی را در وزن جدید تجربه نموده است، گفت: کادر فنی از من خواست که به 72 کیلوگرم بروم که خودم هم البته با نظر کادر فنی موافق بودم. این اواخر وزنم بالا رفته بود و وقتی علیرضا دبیر و غلامرضا محمدی توصیه کردند که وزنم را تغییر دهم، دیدم حرف شان جای بحث ندارد.

وی با اشاره به اینکه برای کشتی دریافت در 65 کیلوگرم آخرین بار 7 کیلو وزن کم نموده، تاکید نمود: قبل از کرونا وزنم اینقدر بالا نبود. تمرین منظم داشتم و هر روز با حدودا 20 نفر از هم باشگاهی ها می دویدیم اما وقتی کرونا آمد، هم سالن ها تعطیل شدند و هم اینکه خودم تنها می دویدم. این فقط یک مورد از آسیبی بود که کرونا به ما وارد کرد. وزنم بالا رفت و دیدم دیگر سر وزن رسیدن برایم سخت است.

مقصودی که میخواهد در جام تختی رسما کارش را در 70 کیلوگرم شروع کند، ادامه داد: قبلا با بیشتر مدعیان این وزن کشتی گرفته ام، به هر حال من از وزن پایین تر آمدم، درست است وزن کم نمی کنم و شاید بگویند از این نظر بدنم سرحال تر است اما روز مسابقه کسی که وزنش بالاتر باشد، بهتر کشتی می گیرد. فکر می کنم امیرحسین حسینی، مهدی عشقی و زرودی حریفان اصلی ام در جام تختی باشند.

این کشتی گیر 21 ساله با بیان این مطلب که برخلاف همه تلاشش المپیک را از دست داده است، گفت: من واقعا به المپیک فکر می کردم و تلاشم به همین دلیل بود اما کرونا به ضررم تمام شد. من در همین 65 کیلو دو مدال دنیای و دو آسیایی گرفته بودم اما به خاطر شرایط بدنی و وزنی مجبور شدم از وزن المپیکی به وزن غیرالمپیکی بروم اما قطعا برای المپیک بعدی به وزن المپیکی فکر می کنم. من تجربه حضور در بزرگسالان دنیا را هم دارم، آن زمان که به دنیای رفتم تجربه لازم را نداشتم، 17 ساله بودم، خوب شد چنین میدانی را تجربه کردم اما حالا باتجربه تر شده ام.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1762

به "مقصودی: کرونا به ضررم شد و اجباراً به وزن غیرالمپیکی رفتم، به المپیک بعدی فکر می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصودی: کرونا به ضررم شد و اجباراً به وزن غیرالمپیکی رفتم، به المپیک بعدی فکر می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید