نظام سطح بندی دانشگاه ها لغو شد

به گزارش مجله آزات وب، مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: به دلیل چالش هایی که نظام سطح بندی دانشگاه ها ایجاد کرده بود، با دستور وزیر علوم این نظام حذف و نظام رتبه بندی جایگزین نظام سطح بندی شد.

نظام سطح بندی دانشگاه ها لغو شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، آخرین نوبت سطح بندی دانشگاه ها در آبان 96 اجرا شده بود و قرار بود در آبان ماه 98 نتایج سطح بندی جدید دانشگاه ها اعلام شود.

در این رابطه قرار بود در جلسه کارگروه سطح بندی دانشگاه ها با حضور معاون آموزشی وزارت علوم درباره معیارهای سطح بندی تصمیم گیری شود.

در پیگیری این وعده، محمدرضا آهنچیان مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، گفت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه ای اعلام کرد که با توجه به برخی از چالش هایی که نظام سطح بندی ایجاد کرده است از این نظام استفاده نشود و پیشنهاد کرد که نظام را از سطح بندی به رتبه بندی تغییر دهیم.

مطالعات نظام رتبه بندی آغاز شد

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در نتیجه هم اکنون دیگر نظام سطح بندی نداریم و مطالعات نظام رتبه بندی آغاز شده است.

آهنچیان شرح داد: به عبارتی وعده ای که در این باره داده بودم مربوط به زمانی بود که آقای غلامی این ابلاغیه را صادر نکرده بودند و هنوز نظام سطح بندی در دستور کار وزارت علوم بود.

وی گفت: این نامه مربوط به سه ماه قبل است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 641

به "نظام سطح بندی دانشگاه ها لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام سطح بندی دانشگاه ها لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید