واکنش کیهان به حذف سروش صحت از برنامه کتاب باز

به گزارش مجله آزات وب، روزنامه کیهان با اشاره تلویحی به حذف سروش صحت از برنامه کتاب باز نوشت: حاشیه سازی با غرض ورزی های سیاسی برای رسانه ملی تمام شدنی نیست.

واکنش کیهان به حذف سروش صحت از برنامه کتاب باز

جریان سیاسی مدعی اصلاح طلبی که طی سال های گذشته به تحقیر عملکرد صداوسیمای جمهوری اسلامی پرداخته و با بهانه یا بدون بهانه شبکه های تلویزیونی غربی را به رخ آن کشیده است، هر روز با رصد جزئی ترین تغییرات در برنامه های رسانه ملی، سوژه ای برای حملات خود به صداوسیما با پوشش نقد فرهنگی پیدا می نماید.

آخرین نمونه این اتفاق ایجاد تغییرات در یکی از برنامه های شبکه نسیم بود تا با شایعه سازی در خصوص تغییر مجری این برنامه موج نو تخریب ها علیه صداوسیما را شروع نمایند. فارغ از اینکه مدیر شبکه نسیم بلافاصله پس از شایعه ها ضمن رد آن ها توضیحاتی در خصوص تغییرات به وجود آمده در برنامه موردنظر ارائه کرد.

شاید ریشه این حملات به عملکرد حرفه ای مدیران رسانه ملی طی سال های گذشته در کنار گذاشتن بعضی افراد از رسانه ملی بازگردد. عناصری که خارج از ضوابط حرفه ای و چارچوب محتوایی برنامه خود به تبلیغ و ترویج یک جناح خاص سیاسی در برنامه های شان می پرداختند

به نظر می رسد جریان مدعی اصلاح طلبی که با عملکرد فراجناحی مدیران صداوسیما بخشی از پایگاه خود در تلویزیون را از دست داده برای انتقام گیری از این سازمان با جنجال ها و شایعه سازی ها مشغول به کار می گردد.

جماعتی که از یک سو معتقدند رسانه ملی مخاطبانش را از دست داده و در سوی دیگر با تناقضی فاحش برای بازگرداندن یک مجری ورزشی یا یک قطعه آواز و یا فلان مجری زن و... به آنتن رسانه ملی غوغا به راه می اندازد. آن ها در هیاهو ها و جنجال سازی هایشان از پاسخ به این سؤال طفره می فرایند که اگر به زعم شما مردم دیگر برنامه های تلویزیون را دیدن نمی نمایند پس چرا برای حضور چهره های مدنظرتان در تلویزیون گریبان چاک می دهید؟

گفتنی است ضوابط حرفه ای در هر شرکت، سازمان و اداره ای حکم می نماید چنانچه یکی از همکاران آن مجموعه دچار خطا و یا تخلفی شد طبق قوانین موجود با آن برخورد صورت گیرد. صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز از این شیوه مستثنی نیست و باید به این سازمان حق داد در صورت تخلف عوامل و برنامه سازانش در چارچوب کار حرفه ای خود به اعمال قوانینش بپردازد. مسلما آنتن رسانه ملی ارثیه پدری هیچ فرد، جریان و گروهی نیست که انتظار داشته باشند برای سالیان طولانی و یا نسل اندر نسل برنامه ای را در اختیار و انحصار خود بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2196

به "واکنش کیهان به حذف سروش صحت از برنامه کتاب باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کیهان به حذف سروش صحت از برنامه کتاب باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید