ورود سامانه بارشی از سمت جنوب به کشور، دمای پایتخت کاهش می یابد

به گزارش مجله آزات وب، گودرزی گفت: با ورود سامانه بارش زا از سمت جنوب، بارش باران در بعضی مناطق کشور شروع شده است.

ورود سامانه بارشی از سمت جنوب به کشور، دمای پایتخت کاهش می یابد

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ، از ورود سامانه بارشی به کشور اطلاع داد و گفت: با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب، بارش ها در استان های خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام، نیمه شرقی یزد، نواحی خلیج فارس و تنگه هرمز، و دریای عمان شروع شده است.

وی اضافه نمود: اواخر وقت امروز برای بعضی نقاط گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و مناطق جنوبی تر رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

به گفته گودرزی، امشب بارش در استان های خوزستان، فارس، غرب کرمان، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز از شدت بیشتری برخودار است.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بنابر نقشه های هواشناسی، روز سه شنبه جز استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در بیشتر مناطق کشور بارش برف و باران همراه با وزش باد و در مناطق جنوبی رگبار باران همراه با رعد و برق انتظار می رود.

وی از کاهش میزان غلظت آلاینده های جوی اطلاع داد و گفت: فردا میزان غلظت آلاینده ها در شهر های صنعتی و پرجمعیت کاهش می یابد که بدین ترتیب با شروع بارش باران از اواخر امشب برای تهران پیش بینی می گردد که از میزان غلظت آلاینده ها کاسته گردد.

گودرزی از وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در بعضی مناطق اطلاع داد و اضافه نمود: با توجه به شدت بارش باران روز سه شنبه در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، استان های بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شمال ایلام آب گرفتگی معابر، بالاآمدن آب سطح رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه در بعضی نقاط شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب بخش های مرکز و دامنه زاگرس مرکزی بارش ها تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز سه شنبه دما در بخش های غرب، مرکز کشور و دامنه های شمالی و جنوبی البرز 3 تا 5 درجه کاهش می یابد، اعلام نمود: روز چهارشنبه دما در شمال شرق و شرق کشور 5 تا 7 درجه کاهش می یابد.

گودرزی روز سه شنبه آب های جنوب کشور خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای خزر را مواج اعلام نمود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در سرانجام از شروع بارش پراکنده باران از اواخر وقت امشب اطلاع داد و گفت: بنابر نقشه ها روز سه شنبه شرایط بارش برای تهران مهیاست، ضمن آنکه با کاهش 3 تا 4 در جه ای دما نوسانات دمایی بین 7 تا 12 درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 722

به "ورود سامانه بارشی از سمت جنوب به کشور، دمای پایتخت کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی از سمت جنوب به کشور، دمای پایتخت کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید