ورود 560 میلیون مترمکعب آب سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه

به گزارش مجله آزات وب، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طی فروردین امسال 560 میلیون متر مکعب آب از سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.

ورود 560 میلیون مترمکعب آب سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه

کیومرث دانشجو در گفت و گو با خبرنگار مجله آزات وب توضیح داد: در راستای احیای دریاچه ارومیه از سال 93 تاکنون 3 میلیارد و600 میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده که از این میزان، یک میلیارد و 160 میلیون متر مکعب مربوط به سال آبی 98-97 است.

وی با بیان اینکه از سال 93 تاکنون دولت برای احیا دریاچه ارومیه و لایروبی انهار 2 هزار و 600 میلیارد ریال به این سازمان تخصیص داده است، اظهار کرد: متناسب با این اعتبارات 113 کیلومتر از رودخانه های اصلی منتهی به دریاچه ارومیه و290 کیلومتر از انهار لایروبی شده اند.

وی اضافه کرد: از اعتبارات شرکت نیز عملیات لایروبی 105 کیلومتر از رودخانه ها و 254 کیلومتر از انهار را انجام داده است.

دانشجو همچنین 70 مورد سردهنه سازی و بازسازی تأسیسات مهم آبی استان را از جمله اقدامات مهم این شرکت برای تسهیل انتقال آب به دریاچه ارومیه برشمرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به بارش های سیل آسا و مخرب اخیر در کشور به تشریح اقدامات مهم صورت گرفته در راستای مدیریت سیل در استان پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات به موقع و سریع مدیریت بحران استان در مقابله با سیل فروردین امسال گفت: اقدامات وسیع و گسترده ای در سطح استان برای مقابله با سیلاب ها در نقاط حادثه خیز به عمل آمد که می توان به لایروبی 74 کیلومتر از رودخانه های استان در نقاط آسیب پذیر در طی 10 روز اول امسال اشاره نمود. نتیجه این اقدامات و مدیریت منسجم باعث جلوگیری از بروز سیلاب و آسیب رسانی به زیر ساخت های مهم و تأسیسات در شهرستانهای ارومیه، مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، نقده، بوکان و سلماس شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 201

به "ورود 560 میلیون مترمکعب آب سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

2 کاربر به "ورود 560 میلیون مترمکعب آب سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 560 میلیون مترمکعب آب سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید