کارشناسی داوری پرسپولیس و نساجی

به گزارش مجله آزات وب، یک کارشناس داوری می گوید گل پرسپولیس در دقیقه 12 به اشتباه از سوی داوران آفساید اعلام شد.

کارشناسی داوری پرسپولیس و نساجی

جعفر خوشرو کارشناس داوری در گفت و گو با خبرنگاران، درباره عملکرد امیر عرب براقی داور ملاقات تیم های پرسپولیس و نساجی که با رجحان دو بر یک شاگردان یحیی گل محمدی در خانه تمام شد، گفت: متاسفانه امیر عرب براقی امروز زیاد سوت زد. داور نباید این همه سوت بزند. این همه صدای سوت و یکنواخت بودن سوت، روی بازیکن تاثیر منفی می گذارد. عرب براقی دخالت زیادی در بازی دارد. وقتی یاری داور پرچم خود را بالا برده، دیگر نیازی به زدن سوت نیست. من در گذشته قضاوت او را دیده بودم اما او امروز یک اندازه هیجانی سوت زد و طمانینه لازم را از ایشان ندیدم.

او درباره تصمیمات داور درباره دو صحنه بحث برانگیز بازی از جمله گل آفساید پرسپولیس و زمین خوردن بازیکن نساجی مقابل محوطه جریمه گفت: گل پرسپولیس سالم بود و داور نباید آفساید می گرفت. روی بازیکن نساجی هم بیرون از محوطه جریمه خطا شد که متاسفانه داور این صحنه را خطا هم اعلام نکرد.

این کارشناس داوری درباره گل های به ثمر رسیده در این ملاقات نیز اظهار کرد: گل ها به درستی زده شد و فقط یک گل سالم پرسپولیس آفساید اعلام شد.

خوشرو درباره داور این ملاقات و کارت زردهای او در واکنش به اعتراض کادرفنی و بازیکنان گفت: عرب براقی باید بداند برای کنترل کردن بازی، باید در مواقعی از کارت های خود استفاده کند و گاهی هم آوانتاژ ندهد. وقتی برخوردی را خطا تشخیص نمی دهید، طبیعی است که بازیکن و کادرفنی اعتراض کند. داور می تواند برای کنترل کردن این مسائل از کارت زرد استفاده کند اما عرب براقی از کارت زرد به عنوان اسحله خود استفاده کرد. داور باید تشخیص درست بدهد و اگر بازیکن بی ادبی کرد و قوانین را زیر پا گذاشت، داور می تواند اخطار بدهد. اخطارهایی که داور به ترابی، نیمکت نساجی و نیمکت پرسپولیس داد باعث از دست رفتن احترام لازم می گردد.

این کارشناس داوری بعلاوه یادآور شد: در دقیقه 94 بازیکنان دو تیم سر به سر شدند. داور باید بلافاصله بازی را قطع کند اما او بازی را ادامه داد. داور نباید بازی را ادامه می داد و باید به این مسئله رسیدگی می کرد. به طور کلی عرب براقی هیجان زده بود و از کارت هایش به عنوان اسحله استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1985

به "کارشناسی داوری پرسپولیس و نساجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسی داوری پرسپولیس و نساجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید