کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی نموده است

به گزارش مجله آزات وب، اپلیکیشن اینستاگرام از آن نرم افزارهایی است که در ابتدا به این پیچیدگی نبود. اینستاگرام خود این مسئله را برای والدین و نوجوانانی که می خواهند به تازگی کار با این اپلیکیشن را آغاز نمایند، حل نموده است. اینستاگرام دو کتاب راهنما منتشر نموده است، یکی برای والدین و دیگری برای نوجوانان. این دو کتاب راهنما برای استفاده امن از اینستاگرام و مدیریت جذب اثرهای منفی در این فضا است.

کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی نموده است

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

سلامت روحی نوجوانان و بزرگسالان

موسسه جد، موسسه ای است که اثرات منفی فضای اینستاگرام را بر سلامت روحی و روانی نوجوانان و بزرگسالان آنالیز می نماید. کتاب هایی که اینستاگرام منتشر نموده است با همراهی این موسسه بوده و یکی از مباحث، سلامت روحی کاربران اینستاگرام و شناسایی اثرات منفی ای است که بر زندگی آنها می گذارد. اینستاگرام، حسی برای بهترین بودن در ما به جریان می اندازد، آن هم با معیارهایی که از پست ها و استوری های دیگران برای ما ساخته می گردد. این یعنی همان اثرات منفی که اینستاگرام به مرور زمان با معیارسازی غلط و بدون ریشه در زندگی ما می گذارد. این گونه بیشتر زندگی ما، در مقایسه زندگی واقعی خود با عکس هایی از بهترین بخش زندگی دیگران گذرانده می گردد. بنابراین این کتاب، برای استفاده امن از این اپلیکیشن توصیه به گذراندن (امتحان تعادلی) می نماید.

توصیه اینستاگرام به والدین

این کتاب به والدین یادآوری می نماید که پیج هایی که شما برای دنبال کردن حساب های کاربری نوجوانانتان انتخاب می کنید تنها همانی نیست که شما می بینید. سعی کنید تمام ابعاد آن را مورد آنالیز قرار دهید تا فرزرندانتان به افسردگی یا چیزی شبیه به آن دچار نشوند. نکته دیگری که در این کتاب به یاری والدین آمده است، این است که در اینستاگرام آپشن هایی که بتوان فعالیت های آنلاین نوجوانان را چک کنیم، وجود دارد. این آپشن برای افزایش تجربه فعالیت های امن آنلاین نوجوانان و محافظت از سلامت روانی و ذهنی آنها است. کلید تمرکزی در اینستاگرام وجود دارد که یاری می نماید پیج هایی را که در اختیار نوجوانان است را از فیلتر خاص خود بگذرانیم البته مطالعاتی بر این موضوع نشان می دهد که این کار اثرات منفی بر سلامت ذهنی نوجوانان دارد.

در این زمینه بخوانید

حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

حذف نمایش لایک؛ لایک کردن اینستاگرام را منقرض می نماید؟

آپشن های دیگر کتاب اینستاگرام

در این کتاب ها درباره انواع آپشن هایی که در اینستاگرام وجود دارد، نوشته شده است، مانند انواع فیلترهای عکس و فیلم ها، آی جی تی وی، استوری و غیره. با وجود این همه مطالب مفید و مهم در این کتاب ها؛ اما هنوز هم می گردد گفت که این یک تجربه غیر واقعی از یک فضای غیر واقعی یعنی فضای مجازی اینستاگرام است. پس بعد از مطالعه این کتاب ها با اپلیکیشن کار کنید و یاد بگیرید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1428

به "کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید