گالری دارها به سلامت جامعه اهمیت دهند، خرید آثار جشنواره تجسمی حتمی است!

به گزارش مجله آزات وب، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی با تاکید بر لزوم توجه گالری داران به تعطیلی نمایشگاه های هنری به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، از سرنوشت دوازدهمین جشنواره تجسمی که به همین خاطر ناتمام ماند، سخن گفت.

گالری دارها به سلامت جامعه اهمیت دهند، خرید آثار جشنواره تجسمی حتمی است!

هادی مظفری، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در گفت وگویی با مجله آزات وب درباره فعالیت بعضی از گالری ها با وجود درخواست این دفتر مبنی بر تعطیلی گالری ها و لغو برنامه های افتتاحیه و اختتامیه نمایشگاه های هنری در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: شرایطی که این روزها در کشور به وجود آمده است، اینگونه نیست که یک نفر متضرر گردد و یک نفر سود ببرد. این موضوع به سلامتی تمام جامعه بستگی دارد و طبیعی است که همه ما باید به منظور حفظ سلامتی شخصی و اجتماعی بعضی از نکات را رعایت کنیم.

او اعلام نمود: به همین دلیل دفتر هنرهای تجسمی نیز بیانیه های متعددی را بر اساس درخواست وزارت بهداشت و درمان و متعاقب آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر لغو کلیه برنامه های فرهنگی و هنری منتشر و از گالری دارها درخواست کرد که به دلیل حفظ سلامتی مخاطبان به این موضوع اهمیت بدهند تا کم توجهی ما باعث شیوع بیشتر بیماری در سطح جامعه نگردد. امیدواریم با رعایت همه ما، جامعه به شرایط عادی برگردد و بتوانیم به فعالیت های گذشته مان بازگردیم.

مظفری درباره اینکه چرا دفتر هنرهای تجسمی دستور تعطیلی گالری ها را صادر ننموده است، اعلام کرد: این موضوع دستوری نیست و اگر هم قرار بر صدور دستور باشد، ستاد ملی کرونا باید این موضوع را اعلام کند. با توجه به اینکه این ستاد ملی تشکیل شده، هرگونه تعطیلی در نهادها و اصناف مختلف نیز باید توسط این ستاد اعلام گردد و درست هم این است که بخش های مختلف خودشان منفرداً و به صورت مجزا در این زمینه تصمیم گیری نکنند.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود درباره شرایط آثاری که قرار بود این دفتر از نمایشگاه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر خریداری کند نیز شرح داد: خرید آثار را حتما انجام خواهیم داد و هیچ تغییری در این برنامه ایجاد نمی گردد. آثاری که نهایتاً از سوی هیات داوران پیشنهاد شد را برای خرید ثبت نموده ایم و خرید آن را نیز انجام خواهیم داد؛ اما از آنجا که هنوز مراسم اختتامیه جشنواره امسال برگزار نشده است، نتیجه نیز تا زمان برگزاری این مراسم اعلام نمی گردد.

مظفری تاکید نمود: ما همچنان به تعهدی که برای خرید آثار به میزان اعتبارات دفتر هنرهای تجسمی و حتی بیشتر از آن داده ایم، پایبند هستیم و نتیجه را زمانی که مراسم اختتامیه جشنواره برگزار گردد به صورت رسمی و عمومی اعلام می کنیم.

او همچنین درباره برآورد خرید اجرا شده از آثاری که برای فروش در نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر امسال ارائه شده بودند، گفت: باید جمع بندی و سپس نتایج نهایی اعلام گردد؛ چراکه ممکن است خریداری در زمان نمایشگاه اثری را انتخاب نموده و سفارش خرید هم داده باشد، اما تا زمانی که هزینه آن پرداخت نشده باشد، نمی توانیم آن اثر را جزو آثار فروخته شده به حساب بیاوریم؛ بنابراین ضروری است که کلیه خریدها صورت بگیرد و سپس در یک جمع بندی نهایی برآورد آثاری که خریداری شدند اعلام گردد.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمیدرباره احتمال برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر تا انتها امسال، اظهار کرد: منتظریم که شرایط از طرف وزارت بهداشت و درمان اعلام گردد و اگر به ما اجازه برگزاری مراسم اختتامیه داده گردد حتما در امسال این مراسم برگزار می گردد و اگر وزارت بهداشت همچنان بر برگزار نشدن هرگونه تجمع عمومی تاکید داشته باشد، برای رسیدن زمان مناسب منتظر می مانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 938

به "گالری دارها به سلامت جامعه اهمیت دهند، خرید آثار جشنواره تجسمی حتمی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری دارها به سلامت جامعه اهمیت دهند، خرید آثار جشنواره تجسمی حتمی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید