6 احساس اعجاب انگیزی که شما را چاق می نمایند

به گزارش مجله آزات وب، گاهی اوقات هورمون های تحت تأثیر احساسات ما مستقیماً روی سلول های چربی اثر می گذارند و باعث می شوند تا بافت چربی به دست بیاوریم. در واقع، احساسات ما می تواند در سایز شکم مان نقش داشته باشند. در این نوشتار با 6 احساسی که شمارا چاق می نمایند آشنا می شویم.

6 احساس اعجاب انگیزی که شما را چاق می نمایند

تنهایی

تنهایی هورمون های گرسنگی را به هم می ریزد. هرگونه خلق و خوی بد ممکن است ما را وادار کند که با غذا خود را آرام کنیم و احساس تنهایی یکی از همان احساسات بد است. اما ارتباط بین تنهایی و افزایش وزن بیش از این هاست. یک مطالعه جدید نشان داده کسانی که احساس تنهایی می نمایند، بعد از خوردن غذا میزان بیشتری از هورمون تحریک نماینده اشتها یعنی گرلین دارند و همین باعث می گردد زودتر گرسنه شوند.

ازدواج خوبی دارید

عادات بد شریک زندگی مان را کپی کنیم. آنالیز بیش از 600 مطالعه نشان داد که ازدواج، با افزایش وزن ارتباط دارد. محققان می گویند این تاثیر به دلیل فرصت بیشتر برای غذا خوردن به دلیل خوردن وعده های غذایی مشترک، منظم و عظیم تر و همچنین کاهش فعالیت بدنی و کاهش میل به حفظ وزن به منظور جذب یک شریک زندگی است.

محرومیت

اگر احساس می کنید که خودتان یا شخص دیگری شما را از چیزی محروم می نماید، احتمال پرخوری بیشتر است. طبق مطالعه ای که در ژورنال بین المللی اختلالات خوردن منتشر شده، اگر آن چیز غذایی است که سعی می کنید در برابر آن مقاومت کنید، هوس بیشتری را تجربه خواهید کرد. در واقع مغز ما غذا های ممنوعه را به عنوان پاداش در نظر می گیرد و ما را برای هوس هایی که به سختی برآورده می شوند، آماده می نماید.

اضطراب دارید

استرس و اضطراب منجر به بی نظمی در خوردن غذا می گردد. هنگامی که مضطرب هستید، بدن احساس می نماید که مرتباً تحت فشار شدید است. به همین دلیل است که اضطراب محرک قدرتمندی برای افزایش وزن است. مطالعه اخیر در ژورنال اختلالات خوردن و وزن، اضطراب را به عنوان یکی از مهم ترین عواملی که به طور قابل توجهی با افزایش وزن در ارتباط است قرار داد. در حقیقت، دو سوم افراد مبتلا به اختلالات خوردن از اضطراب هم رنج می برند و این اضطراب معمولاً در ابتدا وجود داشته است.

استرس

داشتن استرس ذخیره چربی را تحریک می نماید. وقتی استرس به بدن وارد می گردد، اولین کاری که بدن شما انجام می دهد افزایش فراوری آدرنالین است. آدرنالین باعث می گردد سلول های چربی در سراسر بدن ذخیره اسید های چرب خود را در جریان خون قرار دهند، جایی که می توانند به عنوان انرژی استفاده شوند. این حالت زمانی عالی بود که استرس در اثر دیدن ببر یا یک گروه ترکیبی از حمله وحشیان بود، و شما می توانستید بدوید و به سمت تپه ها فرار کنید. اما امروزه واقعاً نمی توانید از چیزی فرار کنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که تحمل کنید و برای تسکین اعصاب خود، یک میان وعده هم بخورید؛ و لابد بعد هم یکی دیگر. در همین حال، هورمون دوم به نام کورتیزول تمام آن اسید های چرب استفاده نشده را از جریان خون شما گرفته و در منطقه شکم ذخیره می نماید. عالی است!

دلزدگی و ملالت

وقتی دچار ملالت هستید، واقعاً توانایی خود را در انتخاب غذا های هوشمند از دست می دهید. طبق یک مطالعه جدید در مجله روانشناسی سلامت، شما یک خورنده احساسی می شوید و بدتر اینکه نه تنها غذای اشتباه را انتخاب می کنید، بلکه غذا های چاق نماینده را بسیار بیشتر از حد معمول می خورید.

منبع: همگردی
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1577

به "6 احساس اعجاب انگیزی که شما را چاق می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 احساس اعجاب انگیزی که شما را چاق می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید