تور برزیل: آمریکا: رهبران واکسن نزده به سازمان ملل نیایند، رییس جمهوری برزیل: واکسن نزدم اما می آیم

به گزارش مجله آزات وب، سفیر آمریکا در سازمان ملل به رهبران خارجی توصیه نموده به نیویورک نیایند و سخنرانی خود را به صورت مجازی ارایه دهند.

تور برزیل: آمریکا: رهبران واکسن نزده به سازمان ملل نیایند، رییس جمهوری برزیل: واکسن نزدم اما می آیم

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

مقامات آمریکایی نگران حضور بیش از 100 رهبر خارجی و هیات های همراه در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک هستند.

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که به نظر می رسد پروتکل های بهداشتی اجلاس سالانه ملل متحد بین 3 مرجع: دولت محلی نیویورک، دولت فدرال آمریکا و سازمان ملل متحد در بلاتکلیفی مانده، سفیر دایم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل اعلام نموده دولت واشنگتن نگران تبعات و پیامدهای احتمالی حضور هیات های عالی رتبه خارجی در نشست سازمان ملل متحد در نیویورک است.

لیندا توماس گرینفیلد سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی گفته است: ما نگران هستیم که نشست سالانه ملل متحد تبدیل به یک رویداد تشدید نماینده همه گیری (ویروس کرونا) گردد و ما باید تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از اینکه این گردهمایی(سالانه) تبدیل به یک رویداد تشدید نماینده همه گیری نگردد، انجام دهیم.

گرینفیلد پیشتر هم در سخنانی به رهبران جهان توصیه نموده بود برای کاهش خطر همه گیری کرونا به صورت مجازی در نشست سالانه ملل متحد شرکت نمایند.

فرماندار و مقامات شهری نیویورک هم تاکید نموده اند که مهمانان اجلاس سالانه ملل متحد باید حتما گواهی واکسینه شدن خود را ارایه دهند و ارایه این گواهی، شرط شرکت مقامات و هیات های عالی رتبه خارجی در نشست های در مکان های سربسته سازمان ملل است.

به همین دلیل مقامات محلی نیوبورک از دبیر کل سازمان ملل متحد خواسته اند که همکاری لازم را در این باره با آنها داشته باشند؛ اما آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل تاکید نموده او نمی تواند این الزام را به سران کشورها تحمیل کند.

همزمان ژائیر بولسونارو رییس جمهوری برزیل که واکسن کرونا نزده اما مدعی است به علت ابتلا به کرونا در بدنش آنتی بادی علیه ویروس شکل گرفته، در اظهاراتی گفته میخواهد برای شرکت و سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد به نیویورک سفر کند.

او تنها رهبر عضو گروه 20 (20 کشور با اقتصاد عظیم جهان) است که هنوز واکسن کرونا نزده و اصرار دارد که واکسن نخواهد زد.

رییس جمهوری برزیل/ عکس آرشیوی/ آسوشیتدپرس

هنوز معلوم نیست مقامات دولت محلی و دولت فدرال آمریکا در برابر نقض صریح پروتکل شرکت در نشست سالانه ملل متحد در نیویورک از سوی رییس جمهوری برزیل چه واکنشی نشان خواهند داد و آیا به بولسونارو اجازه حضور در نیویورک خواهند داد یا نه.

هفتاد و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در هفته جاری در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک آمریکا برگزار خواهد شد.

بر خلاف پارسال که این رویداد سالانه به صورت مجازی برگزار شده است؛ اما سال جاری قرار است این نشست هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی باشد.

قرار است رهبران 100 کشور جهان به صورت حضوری در این رویداد سالانه حضور یابند و رهبران دیگر هم به صورت ویدئویی سخنرانی خود را خطاب به مجمع عمومی ایراد خواهند کرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به صورت حضوری در این رویداد شرکت و سخنرانی خواهد نمود.

بیل د بلاسیو شهردار نیویورک پیشتر در اظهاراتی گفته، واکسن کلید باز شدن درهای بسته در شهر نیویورک است و هر شهروندی که واکسن نزده باشد باید در خانه بشیند و قید بیرون آمدن را بزند چون دری برای او باز نخواهد شد.

از ایران هم قرار است حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه به نیویورک سفر کندو سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در نشست سالانه مجمع عمومی روز سه شنبه به صورت ویدئویی ایراد خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1918

به "تور برزیل: آمریکا: رهبران واکسن نزده به سازمان ملل نیایند، رییس جمهوری برزیل: واکسن نزدم اما می آیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل: آمریکا: رهبران واکسن نزده به سازمان ملل نیایند، رییس جمهوری برزیل: واکسن نزدم اما می آیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید