اساس نامه طرح گردشگری نهاوند مسکوت مانده است

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا همتی ظهر شنبه در کارگروه گردشگری استان همدان بابیان اینکه عرصه و عیان جنگل گیان در شهرستان نهاوند 700 هکتار است، گفت: این جنگل به عنوان تنها رویشگاه بلوط در استان همدان شناخته شده است.

اساس نامه طرح گردشگری نهاوند مسکوت مانده است

از سفر با تور کانادا ارزان لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بابیان اینکه جنگل گبان نهاوند به عنوان ذخیره گاه ثبت شده و باید محافظت گردد، گفت: در سال های گذشته توسعه فضای سبز در اطراف این جنگل صورت گرفته است.

همتی بابیان اینکه بارها به شهردار گیان اعلام شده که در صورت تمایل به مدیریت سراب گیان، طرح پیشنهادی خود را ارائه دهد، گفت: عرصه و عیان سراب متعلق به دولت است و فقط مجری بنا بر طرح خود مدیریت آن را برعهده گرفته می گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بابیان اینکه میراث فرهنگی تا به امروز هزینه هایی برای مدیریت آن انجام داده اما پیشنهاد ما این است که اگر دستگاهی به غیر شهرداری تمایل به پذیرش مسئولیت مدیریت سراب است باید طرح خود را ارائه دهد، گفت: در قالب طرح های ارائه شده آنالیز ها صورت می گیرد تا قابلیت واگذاری طرح آنالیز گردد.

همتی در ادامه بابیان اینکه اساس نامه طرح گردشگری نهاوند فعلاً مسکوت است و از طرف شهرداری گیان تحت فشاریم که اگر مدیریت سراب را واگذار نکنید مسئولیتی در قبال سراب به عهده نمی گیریم، گفت: پیشنهادشده به صورت موقت مدیریت سراب گیان برای مدت یک سال به شهرداری نهاوند واگذار گردد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بابیان اینکه این تصمیم مشروط بر این است که ابتدا شهرداری طرح پیشنهادی خود را در مورد سراب ارائه دهد، گفت: درزمینهٔ منابع طبیعی علیرغم ارائه طرح های مختلف متأسفانه در چند نوبت طرح ها رد شده چراکه سراب گیان یک نمونه جنگلی نادر است.

وی همچنین در مورد سراب گاماسیاب بابیان اینکه سرمایه گذار طرح انتظار داشت نصف زمین های سراب را در اختیار بگیرد و با هزینه آن نصف دیگر آن را ساماندهی کند که باطرح مورد نظر موافقت نشد، گفت: در حال حاضر بناهایی که در سراب گیان احداث شده در حال از نابودی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام باید به سرمایه گذار واگذار گردد، گفت: در نگاه اول شرکت سرمایه گذار خصوصی مدنظر است اما باید طرح های ارائه شده آنالیز گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 802

به "اساس نامه طرح گردشگری نهاوند مسکوت مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساس نامه طرح گردشگری نهاوند مسکوت مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید