اسپر: سئول باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای ما پرداخت کند

به گزارش مجله آزات وب، وزیر دفاع آمریکا با ذکر ثروتمند بودن کره جنوبی گفت که این کشور باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای آمریکا درکره جنوبی پرداخت کند.

اسپر: سئول باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای ما پرداخت کند

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت که کره جنوبی می تواند و باید هزینه بیشتری برای استقرار نظامیان ایالات متحده در این کشور پرداخت کند.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در نشست مطبوعاتی در وزارت دفاع آمریکا گفت که در رایزنی با همتای کره ای خود گفته که این کشور متحد و دوست نزدیک آمریکا و البته کشور ثروتمندی است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت: آنها می توانند و باید با پرداخت هزینه بیشتر به امور دفاعی دوجانبه و خاص خود یاری نمایند.

اسپر در بخش دیگر سخنان خود به گزارشهای اخیر رسانه ها درباره رد پیشنهاد جدید سئول از سوی رئیس جمهور ایالات متحده به طور مسنقیم اشاره ای نکرد و تنها گفت، این مورد به عهده وزارت خارجه است و آنها در حال مذاکره با طرف کره ای هستند.

در حالی که کره جنوبی افزایش 13 درصدی برای پرداخت هزینه نظامیان آمریکایی حاضر در این کشور را پیشنهاد داده اما آمریکا خواهان افزایش بیشتری شده که همین موضوع باعث ایجاد بن بست در ادامه همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی شده است. آمریکا حدود 28 هزار و 500 نیروی نظامی در کره جنوبی مستقر نموده و مدعی است که این نظامیان با هدف ایجاد بازدارندگی در مقابل پیونگ یانگ و ارسال پیغام به چین درباره نفوذ و توانایی آمریکا در آسیاست.

مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مسائل زیادی در این کشور شده اند، تظاهرات نموده و خواهان خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند.

اعضای حزب دموکراتیک خلق کره جنوبی هفته گذشته با برگزاری تجمعی مقابل یکی از پایگاه های نظامی این کشور، خروج نظامیان آمریکا را خواهان شدند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 19 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1056

به "اسپر: سئول باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای ما پرداخت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: سئول باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای ما پرداخت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید