افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی

به گزارش مجله آزات وب، بر اساس روال این بازار فروشگاه های زنجیره پس از 3 تا 4 ماه دریافت کالاها باید مبلغ آن را به تولیدکنندگان بپردازند که گاهی این زمان با تأخیر یک ساله انجام می گردد.

افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی

افزایش 25 درصدی قیمت شیر مقابل دامداری ها از هر کیلو 12 به 15 هزار تومان موجب شده تا نرخ لبنیات تغییر کند و منجر به افزایش حدود 30 درصدی محصولات لبنی باشیم.

به گزارش مهر، افزایش 25 درصدی قیمت شیر درب دامداری ها از هر کیلو 12 هزار تومان به 15 هزار تومان نرخ لبنیات را نیز تغییر داده است. محصولات لبنی فراوری تازه هنوز به طور کامل وارد بازار نشده اند اما همین تعداد محدود نشان از افزایش حدود 30 درصدی قیمت ها دارد. به عنوان نمونه ماست 2 کیلویی دبه ای از 85 به حدود 110 هزار تومان تغییر نموده و خامه شکلاتی کوچک با افزایش 16.7 درصدی از هر عدد 12 هزار تومان به 14 هزار تومان تغییر قیمت داشته است.

بعلاوه عنوان می گردد کمبود بطری سبب شده تا عرضه محصولات بعضی برندها محدود گردد. احتمالاً این امر به افزایش قیمت این ظروف برگردد؛ البته بدحسابی بعضی فروشگاه های زنجیره ای و پرداخت نکردن هزینه محصولات از دیگر موضوعاتی است که سبب شده تا بعضی فراورینمایندگان مبادرت به محدود کردن محصولات نمایند.

بر اساس روال این بازار فروشگاه های زنجیره پس از 3 تا 4 ماه دریافت کالاها باید مبلغ آن را به فراورینمایندگان بپردازند که گاهی این زمان با تأخیر یک ساله انجام می گردد.

بازار گوشت سفید و قرمز تا حدودی به تعادل رسیده و در بازار گوشت قرمز تغییر زیادی را شاهد نیستیم و گوشت مرغ هم به هر کیلو 72 هزار و 900 تومان رسیده است. لازم به ذکر است قیمت مصوب این محصول پروتئینی پس از عید هر کیلو 73 هزار تومان معین شد.

گرمای هوا سبب شده تا بازار حبوبات نیز بازاری آرام باشد و تغییر قیمتی را در یک ماه اخیر شاهد نباشیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2368

به "افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید