امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان

به گزارش مجله آزات وب، داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان تا سرانجام امروز فرصت دارند در مرحله تکمیل ظرفیت بعضی کد رشته های اعلامی پردیس های این دانشگاه ثبت نام نمایند.

امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش مجله آزات وب، بر اساس مصوبه جلسه بیستم شورای سنجش و پذیرش دانشجو و بنا به درخواست وزارت آموزش و پرورش برای تامین و تربیت بخشی از نیروی انسانی مورد احتیاج آموزشی خود، با توجه به عدم تکمیل ظرفیت در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان های ایلام، البرز، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان و خورستان تصمیم گرفته شد، تکمیل ظرفیت در بعضی کدرشته محل های مربوط به استان های مذکور برای تحصیل در پردیس های دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.

بر این اساس داوطلبان واجد شرایط در صورت داشتن نمره کل نهایی 6500 و بالاتر (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) براساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحات 2 و 3 دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 (مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور) و با توجه به جداول حاوی اطلاعات رشته محل ها تا خاتمه امروز پنج شنبه یکم اسفند فرصت دارند نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 20 کدرشته محل) در این مرحله از تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

دانشگاه فرهنگیان اعلام نمود؛ پذیرش دانشجو در این مرحله از تکمیل ظرفیت منحصرا برای پردیس های دانشگاه فرهنگیان و صرفا براساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحه 2و3 بخش پیوست ها دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 خواهد بود. همچنین شیوه پذیرش و گزینش در مرحله تکمیل ظرفیت، همانند رشته های متمرکز با شرایط خاص در آزمون سراسری سال 1398 صورت می گیرد.

پذیرفته شدگان آزمون سراسری در هریک از کد رشته های تحصیلی دارای بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت وزارت آموزش و پرورش هستند مجاز ثبت نام و شرکت در گزینش رشته های تحصیلی این مرحله از تکمیل ظرفیت نمی باشند.

همچنین داوطلبانی که قبلا دریکی از کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به آموزش و پرورش معرفی شده اند ولی به علت موارد (پزشکی، معدل و سن) واجد شرایط نبودند. مجاز به ثبت نام و شرکت در مرحله (تکمیل ظرفیت) نمی باشند. از این گروه از داوطلبان درشهریورماه امسال به علت نداشتن شرایط، مصاحبه اختصاصی به عمل نیامده است و داوطلبانی که از آنان مصاحبه اختصاصی به عمل آمده و دلیل مردودی آنان، فقط نداشتن حد نصاب لازم در مصاحبه اختصاصی بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در این مرحله (تکمیل ظرفیت) خواهند بود.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آغاز به تحصیل پذیرفته شدگان نهایی این مرحله از تکمیل ظرفیت در اولین ترم ممکن از اول مهر خواهد بود. لذا رعایت شرایط وضوابط مربوط به مقررات نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور، به عهده آنان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 892

به "امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان" امتیاز دهید

1 کاربر به "امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید