انعقاد 4 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد دانش بنیان با صنایع مهم

به گزارش مجله آزات وب، دکتر سیاوش ملکی فر در مراسم ارائه نیازهای فناورانه صنعت کشاورزی که به صورت آنلاین برگزار شد با بیان اینکه هدف اصلی این صندوق ایجاد زمینه ای برای شرکت های دانش بنیان به منظور بهره برداری از تسهیلات تعریف شده، بیان نمود: این صندوق اهداف مختلفی برای برگزاری رویدادهای فناورانه دارد؛ تزریق فناوری های پیشرفته، تقویت روحیه خودباروی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار، جلوگیری از خروج ارز و تامین نیازهای فناورانه از جمله اهداف صندوق نوآوری در برگزاری رویدادهای فناورانه محسوب می شوند.

انعقاد 4 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد دانش بنیان با صنایع مهم

ملکی فر با اشاره به ابزارهای حمایتی از خریداران فناوری در شرکت های دانش بنیان گفت: خریداران امکان دریافت تسهیلات خرید تا 80 درصد قیمت محصول فناورانه را دارند؛ این تسهیلات 3 ساله با نرخ 9 درصد است؛ از طرف دیگر هم شرکت دانش بنیان می تواند ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش، تولید صنعتی تا سقف 60 میلیون تومان را دریافت کند.

معاون توسعه صندوق نواوری و شکوفایی با بیان اینکه 14 رویداد فناورانه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار کردیم، گفت: در این رویدادها 1600 نیاز فناورانه صنایع مختلف با حضور هزار و 150 شرکت دانش بنیان ارائه شد که حاصل آن انعقاد 4 هزار و 728 میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه بود.

حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی

ملکی فر با اشاره به حمایت از صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی از سوی صندوق مورد حمایت قرار می گیرند.

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری، امسال از حضور شرکت های دانش بنیان برای حضور 13 نمایشگاه داخلی حوزه کشاورزی حمایت خواهیم کرد. همچنین برای شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه های خارجی 120 میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر حمایت ها از شرکت های دانش بنیان گفت: برای این منظور تا سقف 20 سقف تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی، تا سقف 9 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تاسقف 200 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف 100 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و 45 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی به شرکت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا می شود.

ملکی فر با بیان اینکه شرکتها در حوزه اخذ استانداردها هم از سوی صندوق مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: حمایت این صندوق برای اخذ استانداردها و مجوزهای شرکت های حوزه کشاورزی(تاییدیه مکانیزاسیون کشاورزی، گواهینامه ارگانیک، تاییدیه کودی، حلال، ایزو 9001، 14001 و 22000، GMP، استاندارد اروپا CE) از دیگر اقدامات صندوق به شمار می رود.

وی افزود: تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف 150 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی از شرکتهای دانش بنیان از سوی صندوق مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون توسعه صندوق نوآوری از ارائه دستاوردهای تیم های استارت آپی در دوشنبه های استارت آپی صندوق خبر داد و گفت: قرار است رویداد فناورانه کشاورزی 20 مرداد ماه برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1266

به "انعقاد 4 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد دانش بنیان با صنایع مهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد 4 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد دانش بنیان با صنایع مهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید