کرونا در اروپا، از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس تا رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس

به گزارش مجله آزات وب، جدیدترین اخبار کرونا از اروپا از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس و شکسته شدن رکورد آمار مبتلایان روزانه در انگلیس خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس تا رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا و نوع جدیدی ازاین ویروس همچنان در اروپا در حال گسترش است و در آستانه کریسمس دردسرهای زیادی برای این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

آغاز طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس آغاز شده است. امروز چهارشنبه یکی از ساکنان زن یک خانه سالمندان در سوئیس که بالای نود سال سن داشت به عنوان اولین سوئیسی واکسن کرونای شرکت فایرز- بیونتک را دریافت کرد.

سوئیس اولویت را واکسیناسیون افراد بالای 75 سال و شهفرایندان دارای بیماری های زمینه ای عنوان نموده است.

نروژ هم اعلام نموده که به دلیا شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس پروازهای مستقیم از این کشور در تعطیلات کریسمس همچنان ممنوع خواهد بود.

عبور کامیون ها از مرز فرانسه- انگلیس با شرط تست منفی کرونای راننده

فرانسه هم محدودیت تردد کالاها از مرزها با انگلیس را کاهش داده است. وزارت حمل و نقل فرانسه اعلام نموده است که کامیون های خارجی و فرانسوی می توانند دوباره از انگلیس به فرانسه وارد شوند اگر یک تست منفی کرونا که بیش از 72 ساعت ا ز آن نگذشته باشد را ارائه دهند. در صورت مثبت بودن تست کرونای راننده کامیون باید به مدت 10 روز در خاک انگلیس در قرنطینه بماند.

رکورد جدید مرگ های روزانه کرونایی در آلمان

شمار مرگ های روزانه کرونایی در آلمان بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (چهارشنبه) گفت که در عرض 24 ساعت 962 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که این نشان دهنده رکورد جدیدی از آغاز بحران کرونا است.

بر این اساس در عرض 24 ساعت 24740 نفر دیگر هم به کرونا مبتلا شده اند.

از چهارشنبه گذشته قرنطینه سراسری سختی برای مهار کرونا در آلمان اعمال شده که تا 10 ژانویه ادامه دارد. در 5 ژانویه هم مقامات دولتی و ایالتی آلمان می خواهند درباره اقدامات بعدی برای مهار این بحران با هم مشاوره نمایند.

در این شرایط ینز اشپاهن، ویر بهداشت آلمان هم درباره موج مبتلایان جدید بعد از بازگشت شهفرایندانی که به کشورهای شرق و جنوب اروپا و ترکیه در دوران تعطیلات کریسمس سفر می نمایند هشدار داده است.

وی تاکید نمود: ما باید خیلی مراقب یکدیگر باشیم که همانطور که در آگوست دیدیم بازگشت از سفرها بعد از تعطیلات کریسمس منجر به ایجاد موج جدید کرونا و محرک های تازه برای این منظور نگردد.

وی همچنین با توجه به اینکه هنوز معین نیست آیا نوع جدید ویروس کرونا از انگلیس یا جای دیگری به آلمان وارد شده است یا نه گفت: این مسئله مهم است که مراقب باشیم و تا آنجا که ممکن است از شیوع نوع جدید ویروس در کشور جلوگیری کنیم.

وی همچنین تاکید نمود که واکسیناسیون در کشورش به صورت مرحله به مرحله انجام می گردد و همه کسانی که خواهان دریافت واکسن هستند نباید انتظار داشته باشند که به سرعت و در یک زمان آن را دریافت نمایند.

احتمال تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم شانس کاهش محدودیت های کرونایی قریب الوقوع در کشورش را بسیار کم دانسته و از احتمال تمدید قرنطینه سراسری در کشورش بعد از 10 ژانویه اطلاع داد.

وی تاکید نمود : تا زمانی که همه آلمان یک منطقه خطر عظیم کرونایی است کاهش محدودیت ها عملا غیر ممکن است.

آلتمایر با اشاره به آغاز واکسیناسیون در کشورش در روزهای آینده در عین حال گفت: ما همچنان تا زمستان آینده یا بعد از آن مجبور خواهیم بود از ماسک استفاده کنیم. مدت زمان زیادی طول می کشد تا ما بتوانیم دوباره اجتماعات گسترده که قبلا می شناختیم را برگزار کنیم. با این همه زندگی اغلب مردم از اوایل تابستان آرام تر می گردد.

وی از همه شهفرایندان خواست کریسمس سال جاری را به گونه ای متفاوت برگزار نموده و به قواعد و محدودیت ها پایبند باشند.

رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان هم پیش بینی نموده است که قرنطینه سراسری در آلمان تمدید گردد.

تمدید شرایط اضطراری کرونا در جمهوری چک

جمهوری چک هم شرایط اضطراری کرونایی در این کشور را به مدت 30 روز دیگر و تا 22 ژانویه تمدید نموده و اعلام نموده که قواعد موجود برای روزهای کریسمس تشدید می گردد. وزیر بهداشت جمهوری چک کشور را در سطح بالاترین مرحله خطر کرونایی دانسته است.

هشدار درباره وقوع موج سوم کرونا در آلمان

نخست وزیر ایالت زاکسن آلمان هم درباره وقوع موج سوم کرونا در دوران بعد از کریسمس و سال نو هشدار داده و گفته است که ما سخت ترین هفته های دوران کرونا را در پیش روی خود داریم. موج سوم کرونا می تواند در دوران 10 تا 15 ژانویه آغاز گردد. اینکه قدرت این موج تا چه اندازه باشد و چه آسیب هایی را ایجاد کند به رفتارانسان ها در ایالت زاکسن و مردم آلمان بستگی دارد.

مبتلایان روزانه در انگلیس رکورد زد

انگلیس هم شب گذشته از رکورد جدید آمار مبتلایان به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت اطلاع داده و نهادهای بهداشتی این کشور گفتند که در 24 ساعت گذشته 36804 نفر دیگر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و 691 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

سرویس سلامت ملی انگلیس خواهان تمدید دوران گذار پسا برگزیت شد

خدمات سرویس سلامت ملی انگلیس (NHS) هم به دلیل شرایط متشنج کرونایی به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا در این کشور خواهان تمدید دوران گذار انگلیس شده است.

رئیس این نهاد آلمانی در نامه ای به نخست وزیر انگلیس گفت که تمدید یک ماهه دورن گذار پسا برگزیت خطر بروز هرج و مرج برگزیت را کاهش داده و بیمارستان های تحت فشار بالا را از خطری مستقیم نجات می دهد.

قرنطینه سراسری در دستور کار دولت انگلیس

دولت انگلیس هم برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا که گفته می گردد به سرعت گسترش می یابد قرنطینه سراسری در سراسر انگلیس را در دستور کار قرار می دهد.

نشست بحران اعضای اروپایی سازمان بهداشت دنیای

اعضای اروپایی سازمان بهداشت دنیای هم قرار است امروز (چهارشنبه) در یک نشست بحران درباره نوع جدید ویروس کرونا از انگلیس مشاوره نمایند. قرار است در یک ویدئو کنفرانس مقامات انگلیسی اطلاعاتی را درباره این ویروس در اختیار بقیه قرار دهند.

کمیسیون اروپایی هم به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس توقف سفرها به این کشور برای شهفرایندان اروپایی و همچنین توقف سفرهای شهفرایندان انگلیسی به اروپا را خواهان شده است.

هشدار درباره کمبود شدید مواد غذایی در انگلیس

گروه های صنعتی انگلیس هشدار داده اند که اگر مسیرهای حمل و نقل کالا بار دیگر از سرگرفته نگردد، این کشور از هفته آینده با کمبود شدید بعضی مواد غذایی تازه روبرو خواهد شد. این در حالی است که مقام های رسمی گفته اند که مواد غذایی کافی فعلا در فروشگاه ها وجود دارد.

ین در شرایطی است که بعضی فروشگاه های عظیم زنجیره ای بریتانیا نسبت به کمبود میوه و سیبزیجات طی روزهای آینده هشدار داده اند.

تشدید اوضاع در بخش های مراقبت های ویژه آلمان

با وجود قرنطینه سراسری سخت در آلمان که حدود یک هفته ای از آن می گذرد اما پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان پیش بینی نموده اند که شرایط در آی سی یو های این کشور در هفته های آینده بسیار متشنج خواهد بود.

اووه جانسنز، رئیس انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (Divi) روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی گفت: در ژانویه هم تداوم شرایط محدود نماینده در بخش های مراقبت های ویژه همچنان وجود خواهد داشت.

پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان نگران چگونگی فرایند اوضاع پس از کریسمس هستند. شمار بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه در آلمان همچنان افزایش پیدا می نماید.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در فرانسه 2490946 نفر به کرونا مبتلا شده و 61702 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2110314 نفر به کرونا مبتلا شده و 68307 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1977370 نفر به کرونا مبتلا شده و 69842 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1838654 نفر به کرونا مبتلا شده و 49520 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1556611 نفر به کرونا مبتلا شده و 28241 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1522

به "کرونا در اروپا، از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس تا رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در سوئیس تا رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید