کرونا در اروپا، از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت ها در کشورها

به گزارش مجله آزات وب، دولت انگلیس از استفاده از پهپادها برای انتقال تجهیزات و تست های کرونا بین کلینیک ها خبر داده است.

کرونا در اروپا، از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت ها در کشورها

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای اروپایی به سرعت در حال افزایش است و نگرانی های زیادی را در بین شهروندان این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ایتالیا یک بسته مالی میلیاردی برای مهار عواقب مالی کرونا رادر دستور کار قرار می دهد

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که ایتالیا یک بسته رشد مالی جدید را به عنوان بخشی از بودجه سال 2021 برای یاری به شکوفایی اقتصاد این کشور بعد از بحران کرونا مد نظر قرار داده است. برای این منظور حدود 4 میلیارد یورو در نظر گرفته شده است.

تشدید محدودیت ها در مالت

دولت مالت هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان محدودیت ها در این کشور را تشدید می نماید. روز شنبه نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای حدود 204 نفر دیگر به کرونا در عرض24 ساعت اطلاع دادند که برای این کشور با نیم میلیون سکنه آمار بالایی است.

5587 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح یکشنبه از ابتلای حدود 5587 مورد جدید ابتلا به کرونا دراین کشور در عرض 24 ساعت اطلاع داد که نسبت به روز شنبه با 7830 ابتلای روزانه کاهش داشته که البته انستیتو رابرت کخ دلیل آن را تعطیلات آخر هفته و عدم ارائه همه داده ها از ایالات مختلف ذکر نموده است.

پلیس آلمان بیان کرد: قواعد کرونایی عامل تشدید درگیری های تهاجمی

اتحادیه پلیس آلمان هم اعلام نموده که اختلافات و درگیری ها درباره قواعد کرونایی در آلمان همیشه خشن تر و تهاجمی تر می گردد.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در فرانسه

فرانسه هم از رکورد بالا در آمار مبتلایان روزانه اطلاع داده است. نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته از حدود 32427 مورد جدید ابتلا به کرونا در 24 ساعت اطلاع دادند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از آغاز این بحران بوده است. مرگ های کرونایی هم در این مدت زمان 90 مورد بوده است.

بالاترین رکورد مرگ کرونایی در انگلیس

انگلیس از هم از رکورد بالا در آمار مرگ های کرونایی اطلاع داده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در عرض 24 ساعت حدود 150 نفر در اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند که این میزان مرگ کرونایی در عرض یک روز در انگلیس از زمان شیوع این بحران بی سابقه بوده است. همچنین 16171 نفر هم در این دوره زمانی به کرونا مبتلا شدند.

اشتاین مایر به قرنطینه رفت

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم روز شنبه به دلیل ارتباط نزدیک با فردی که تست کرونایش مثبت شده بود به قرنطینه رفت.

یک سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آلمان در برلین اطلاع داد که یکی از محافظان شخصی رئیس جمهور به کرونا مبتلا شده است. به گفته وی اولین تست کرونای اشتاین مایر منفی اعلام شده است. در روزهای آینده وی دوباره تست دومی برای کرونا خواهد داد.

ابتلای وزیر خارجه بلژیک به کرونا

سوفی ویلمز، وزیر امور خارجه بلژیک نیز تست کرونایش مثبت اعلام شده است. وی در پیغامی توئیتری این خبر را بیان کرد. احتمالا این سرایت در خانواده وی هم اتفاق افتاده است.

وزیر خارجه بلژیک روز آدینه بیان کرد که به دلیل ارتباط با یک فرد مبتلا به کرونا خود را قرنطینه نموده است. ویلمز در تاریخ 12 اکتبر در اجلاس وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ شرکت نموده بود.

مرکل: روزهای دشواری در انتظار ما است

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در آلمان پیغام هشداردهنده ای را خطاب به شهروندان داده و از آن ها درخواست کرد ارتباطات خود را محدود نموده و کم تر به سفر بروند.

وی در این باره گفت: ما حالا باید همه اقدامات را انجام دهیم تا این ویروس به صورت کنترل نشده گسترش نیابد.

وی در این شرایط هر روز را برای مهار کرونا معین نماینده دانسته و گفت: من از شما خواهش می کنم از هرگونه سفر یا جشنی که واقعا ضروری نیست خودداری کنید. لطفاً تا جایی که ممکن است در خانه و محل زندگی خود بمانید.

به گفته مرکل آلمان در فاز بسیار جدی بیماری کروناست. او تاکید نموده است که شیوع ویروس کرونا سریع تر از شش ماه پیش یعنی در ماه های مارس و آوریل است.

صدراعظم آلمان هشدار داد: در این شرایط دیگر کافی نیست که فاصله را رعایت کنید و ماسک بزنید. اکنون باید فراتر برویم. علم به وضوح به ما می گوید شیوع ویروس مستقیماً به تعداد تماس ها و برخوردهایی که هر یک از ما داریم بستگی دارد .

به گفته وی آلمان در مقایسه با سایر کشورها پیروز شده نسبتا خوب با بیماری کرونا مقابله کند. دلیلش هم این است که اکثریت شهروندان مقررات ومحدودیت ها را جدی می گیرند و با ملاحظه و عقل سلیم رفتار می نمایند.

مرکل خطاب به شهروندان گفت: این موثرترین درمانی است که ما در حال حاضر علیه این بیماری همه گیر داریم. تابستان نسبتا به آرامی به خاتمه رسید، اما اکنون ماه های دشواری در پیش است.

وی اضافه نمود: اینکه زمستان چگونه سپری می گردد و کریسمس ما چگونه خواهد بود در روزها و هفته های آینده معین می گردد. ما با رفتارهای خود در این باره تصمیم می گیریم.

مرکل همچنین این مسئله را آشکار کرد که تصمیمات دولت و ایالات و توافقات آن ها برای مهار کرونا کافی نیستند. وی از اختلاف نظرها در بعضی اقدامات بین ایالات و دولت اطلاع داد.

بالاترین مبتلایان روزانه در لهستان

در لهستان هم با وجود تشدید محدودیت ها اما شمار مبتلایان روزانه به کرونا افزایش چشمگیری داشته و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز شنبه حدود 9622 نفر در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند که بالاترین میزان ابتلای روزانه در عرض24ساعت بوده است.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در اتریش

نهادهای بهداشتی اتریش هم از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در این کشور از زمان شیوع کرونا اطلاع داده اند. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز شنبه حدود 1747 نفر در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند .

اعلام آمادگی آلمان برای پذیرش بیماران کرونایی از سراسر اروپا

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی برای پذیرش بیماران کرونایی از اتحادیه اروپا اعلام آمادگی نموده و درباره بستن مرزهای اروپایی برای مهار کرونا توسط کشورها و عواقب آن هشدار داده و آن را اقدامی نادرست ارزیابی کرد.

بیش از 11 هزار مبتلای روزانه در جمهوری چک

در جمهوری چک هم آمار مبتلایان روزانه برای اولین بار از زمان شیوع کرونا از مرز 11 هزار نفر عبور نموده و به 11105 نفر رسید. این خبر را وزارت بهداشت این کشور روز گذشته بیان کرد.

پهپادها برای مهار کرونا در انگلیس به میدان می آیند

دولت انگلیس هم روز شنبه بیان کرد که در آینده هواپیماهای بدون سرنشین آزمایش های کرونا و تجهیزات حفاظتی را بین کلینیک ها در انگلیس تحویل می دهند. دولت انگلیس روز شنبه بیان کرد که این پروژه موسوم به „Apian از طرف آژانس فضایی انگلیس تایید شده است.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در ایتالیا

وزارت بهداشت ایتالیا هم از ابتلای 10925 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده که از آغاز بحران کرونا بی سابقه بوده است. 47 نفر هم در این مدت زمان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 982723 نفر به کرونا مبتلا شده و 33775 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 867197 نفر به کرونا مبتلا شده و 33392 نفر هم در اثر این ابتلا جان باخته اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 705428 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 43579 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 402536 نفر به کرونا مبتلا شده و 36474 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 361733 نفر به کرونا مبتلا شده و 9853 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1380

به "کرونا در اروپا، از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت ها در کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت ها در کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید