با شیوع کرونا انتخاب رهبر حزب مرکل به تعویق می افتد

به گزارش مجله آزات وب، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان امروز سه شنبه اظهار کرد، این حزب احتمالا انتخابات برای معین رهبر تازه خود را به دلیل شیوع کرونا تا دسامبر به تاخیر می اندازد.

با شیوع کرونا انتخاب رهبر حزب مرکل به تعویق می افتد

به گزارش مجله آزات وب، به نقل از خبرگزاری رویترز، این حزب در ماه آوریل نیز برگزاری کنگره ای ویژه را برای مشخص یک رهبر لغو کرد.

آنگرت کرامپ-کارن باوئر، رهبر این حزب به خبرگزاری آلمان گفته است، بسیار محتمل به نظر می رسد که تصمیم گیری در این مورد تا برگزاری کنفرانسی در ماه دسامبر صورت نگیرد.

کرامپ کارن باوئر با بیان اینکه تدارکات کنفرانس ماه دسامبر در حال آماده شدن است، اضافه کرد: امیدواریم شرایط به گونه ای تغییر کند که بتوانیم کنفرانس معمول حزب را در ماه دسامبر در اشتوتگارت برگزار کنیم.

در پی بحران ایجادشده در ایالت تورینگن، آنگرت کرامپ-کارن باوئر، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان (حزب آنگلا مرکل) بیان کرد از مقام خود استعفا می دهد.

کرامپ-کارن باوئر همچنین از انصراف از نامزدی احتمالی برای صدراعظمی آلمان اطلاع داد. او گفته بود تا تابستان سال جاری فرایند انتخاب نامزدی این حزب برای صدراعظمی را برنامه ریزی و حزبش را برای ماه های آینده آماده می نماید.

بحران کناره گیری رهبر حزب مرکل پس از آن ایجاد شد که توماس کمریش، نامزد حزب دموکرات های آزاد FDP که حزبش تنها پنج درصد کرسی های مجلس ایالتی تورینگن را کسب نموده، روز 5 فوریه توانست با رأی حزب پوپولیست آلترناتیو برای آلمان و حزب دموکرات مسیحی به عنوان نخست وزیر این ایالت انتخاب گردد.

این همکاری دموکرات مسیحی ها و حزب دموکرات های آزاد با یک حزب پوپولیست با گرایش های راست افراطی، نوعی تابوشکنی و اقدام علیه مبانی دموکراسی تلقی شد که بعضی تحولات دوران قبل از به قدرت رسیدن نازی ها در دوران قبل از جنگ جهانی دوم را تداعی می نماید و به شدت مورد انتقاد نهاده شد.

کمریش تحت فشار فزاینده افکار عمومی، هم حزبی هایش و نیز حزب دموکرات مسیحی ناچار به استعفا شد. او پیشتر برگزاری مجدد انتخابات در تورینگن را به مجلس ایالتی تقاضا داده بود.

به رغم این اقدامات اما شکستن تابوی همکاری با حزب راستگرا و پوپولیست آلترناتیو برای آلمان، پیامدهای سنگینی برای حزب دموکرات های آزاد و نیز حزب دموکرات مسیحی داشت که استعفای خانم کرامپ-کارن باوئر هم جزئی از آن بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1054

به "با شیوع کرونا انتخاب رهبر حزب مرکل به تعویق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شیوع کرونا انتخاب رهبر حزب مرکل به تعویق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید