تاکید لاریجانی بر گسترش روابط تجاری و گردشگری میان ایران و تایلند

به گزارش مجله آزات وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس در دیدار با چاتو دوم تیتا سیری رئیس کمیسیون اقتصادی و اقتصادی مجمع قانونگذاری تایلند، گفت: تایلند درخواست هایی به منظور سرمایه گذاری در ایران داشته است که ما باتوجه به برنامه پنج ساله و واگذاری تعدادی از زیرساخت ها به بخش خصوصی، زمینه های آن را فراهم خواهیم کرد.

تاکید لاریجانی بر گسترش روابط تجاری و گردشگری میان ایران و تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

وی اضافه نمود: اکنون فرصت خوبی برای گسترش روابط تجاری، سیاسی و مجلسی میان دو کشور و همچنین رفت و آمد توریست ها می باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در مجلس ایران قانون استرداد مجرمین میان دو کشور به تصویب رسیده و در حال اجراست و درخصوص تعرفه های ترجیحی هم توافقاتی میان دو کشور انجام پذیرفته است.

وی تاکید نمود: همچنین در حوزه انرژی و محیط زیست نیز اولویت هایی وجود دارد که قابل آنالیز است و اتاق بازرگانی دو کشور می توانند در این خصوص نقش موثری داشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصادی و اقتصادی مجمع قانونگذاری تایلند نیز گفت: هدف ما از این سفر ارتقاء سطح روابط بین مجلس تایلند و ایران است که مقدمه ای برای گسترش روابط میان دو ملت خواهد بود. همچنین تایلند خواستار افزایش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در ایران است.

وی گفت: ما در کشور ایران قابلیت ها و ظرفیت های بسیار زیادی می بینیم و توانستیم در این سفر با دیدار از شهرهای اصفهان و شیراز پی به تاریخ کهن و فرهنگ غنی ایرانیان ببریم و شگفت زده شدیم. امیدواریم که فرهنگ دو کشور و جاذبه های موجود باعث گسترش همکاری ها میان دو ملت گردد.

چاتو دوم تیتا سیری اضافه نمود: ما در این سفر با کمیسیون اقتصادی مجلس جلساتی را برگزار نموده و به نتایج خیلی خوبی رسیدیم که یکی از آنها رفع موانع بر سر راه مبادلات بانکی است که به زودی این موانع رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: گسترش صنعت توریسم و تشکیل کمیسیون گردشگری، تشکیل اتاق بازرگانی مشترک، افزایش سطح مبادلات تجاری، رفع موانع بانکی و فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری از جمله موارد مطروحه در این جلسات بوده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی تایلند اعلام کرد: ما در مذاکراتمان به این نکته اشاره داشتیم که مسائل توریستی، سرمایه گذاری و مبادلات بانکی مسائل اساسی و پایه ای برای تجارت هستند و ما امیدواریم که مجلس ایران از گسترش همکاری ها میان دو کشور حمایت کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 280

به "تاکید لاریجانی بر گسترش روابط تجاری و گردشگری میان ایران و تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید لاریجانی بر گسترش روابط تجاری و گردشگری میان ایران و تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید