جهش قیمت جهانی غذا به بالاترین سطح 6 سال اخیر

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران، به نقل از راشاتودی؛ آژانس غذای سازمان ملل در گزارش جدید خود گفت قیمت مواد غذایی در جهان در ماه نوامبر با جهش بزرگی نسبت به سال قبل همراه بوده و به بالاترین سطح در 6 سال اخیر رسیده است.

جهش قیمت جهانی غذا به بالاترین سطح 6 سال اخیر

طبق این گزارش شاخص قیمت مواد غذایی جهان در ماه نوامبر با بالاترین رشد ماهانه خود از جولای 2012 تا کنون روبرو شده است.

این شاخص که توسط سازمان غذا و کشاورزی جهان، فائو، منتشر می شود، در ماه گذشته با 3.5 درصد جهش از 101 واحد در ماه اکتبر، به 105 واحد جهش کرده است. این شاخص که تغییرات ماهانه در قیمت غلات صبحانه، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را نشان می دهد به بالاترین سطح خود از دسامبر 2014 رسیده است.

طبق اعلام فائو که پایگاه آن در شهر رم قرار گرفته است، قیمت روغن گیاهی بیشترین افزایش را داشته و 14.5 درصد نسبت به ماه قبل جهش کرده است. علت این امر جهش قیمت روغن پالم بوده است.

قیمت صبحانه (غلات پرورده ویژه صبحانه) 2.5 درصد نسبت به ماه گذشته رشد کرده است اما 20 درصد از ماه مشابه سال قبل بالاتر است.

فائو گفت پاندمی کووید 19 عامل مهمی برای افزایش ناامنی غذایی در جهان بوده است و افزایش قیمت مواد غذایی به مسائل افرادی که به علت بحران کرونا از درآمد آنها کاسته شده، خواهد اضافه کرد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1481

به "جهش قیمت جهانی غذا به بالاترین سطح 6 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش قیمت جهانی غذا به بالاترین سطح 6 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید