حضور نخبگان موجبات برگزاری انتخابات رقابتی سالم را فراهم می کند

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: نتیجه ورود نخبگان و افراد مطلع، برگزاری انتخاباتی رقابتی و باشکوه است.

حضور نخبگان موجبات برگزاری انتخابات رقابتی سالم را فراهم می کند

حمید ملانوری، امروز جمعه 20 فروردین در حاشیه بازدید از شعبه ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری در بخشداری مرکزی بیرجند، اظهار کرد: همکاران ما در بخشداری های سراسر استان، در این روز تعطیل وقت گذاشته اند و با دقت و حساسیت در حال ثبت نام مراجعین هستند.

به گزارش خبرنگاران، وی ادامه داد: این بازدید به منظور عرض خداقوت به این افراد، سرکشی از حوزه، بررسی فرایند ثبت نام داوطلبان و اطلاع از مسائل احتمالی اجرا شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شرایط ثبت نام داوطلبان گفت: آمارها نشان می دهد، میزان استقبال داوطلبان نسبت به دوره قبل بهتر است،اما برای رسیدن به حدنصاب ها، نیاز به ورود علاقمندان بیشتری داریم.

ملانوری شرح داد: هر چه میزان حضور و ورود افراد به این عرصه پررنگ تر باشد، انتخاباتی که در 28 خرداد برگزار می شود رقابتی تر و باشکوه تر خواهد بود.

وی با اشاره به جایگاه انتخابات در حکومت مردم سالاری دینی از تأکیدات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در این خصوص گفت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه انتخابات از شعارهای اولیه و اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: انتخابات از همان سال 58 و برگزاری رفراندوم رأی آری به نظام تا الان، همواره منشأ، اساس و محور حضور مردم در تعیین سرنوشت خود بوده است.

ملانوری ادامه داد: در انتخابات است که مردم تعیین می کنند چه کسی، چه تفکری یا چه جریانی، موضوعات پیشرفت کشور را تعیین کند.

وی با یادآوری اهمیت ورود افراد ذیصلاح و تأثیر گذار به عرصه رقابت، از نقش احزاب، گروه های سیاسی، نهادهای مدنی و اجتماعی، متنفذین و رسانه ها در تحقق این امر گفت.

استاندار خراسان جنوبی موضوع مشارکت مردم در انتخابات را امری بسیار مهم و اساسی خواند و گفت: هر چه مردم بیشتر پای صندوق ها بیایند، محصول انتخابات با رأی بیشتری انتخاب می شود لذا پشتوانه قوی تری دارد.

ملانوری اضافه کرد: مشارکت حداکثری باعث تقویت پایه های نظامی می شود که مردم به آن امید و اعتماد دارند و از ابتدای پیروزی انقلاب، برای خدمت به محرومین گام های بلندی برداشته است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن در قالب جنگ روانی، همواره به دنبال ایجاد بی انگیزگی در مردم است، یادآور شد: بی اعتمادی و انفعال، بزرگترین آسیبی است که می تواند حرکت های رو به جلوی انقلاب را دچار خدشه کند.

استاندار شرح داد: در شرایط موجود و با وجود تلاش دشمنان، ورود به عرصه رقابت و کاندیداتوری توسط نخبگان و در زمان رأی گیری هم، مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم است.

ملانوری اظهار امیدواری کرد: در روز 28 خرداد با ورود بهترین آدم ها، رقابت خوبی را ببینیم و انتخابات با حضور باشکوه مردم برگزار شود.

وی از همه علاقمندان و افرادی که از توانایی لازم برخوردارند، خواست از مهلت باقیمانده برای ثبت نام در سامانه جامع انتخابات و عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1708

به "حضور نخبگان موجبات برگزاری انتخابات رقابتی سالم را فراهم می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نخبگان موجبات برگزاری انتخابات رقابتی سالم را فراهم می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید