چراغی آویزان، برای حیاط تان!

به گزارش مجله آزات وب، فقط کافی است چشم انداز این چراغ ها را در یک شب زمستانی در حیاط خانه تان مجسم کنید، تا بی معطلی دست به کار شوید! آنها برای آویزان شدن در بالکن هم مناسب هستند!

چراغی آویزان، برای حیاط تان!

این چراغ های زیبا از طریق شیشه های خالی مربا، مایونز یا … درست می شوند و از قلاب هایی که به دیوار وصل می کنید آویزان می شوند! صمیمیت و نور نرمی که در محیط می پرانمایند، شما را به نوشیدن فنجانی چای در بالکن تان دعوت می نمایند! خب بی معطلی دست به کار شویم!

به چه وسایلی احتیاج داریم؟

- شیشه مربا، سس مایونز و … به همراه درب. بهتر است درب شیشه فلزی باشد

- کاتر

- دریل

- چند عدد پیچ

- زنجیر فلزی ظریف (سعی کنید از زنجیری با رنگ های زیبا مثلا طلایی بهره ببرید)

- سیم چین

- انبر دست

- چند عدد قلاب فلزی. از قلاب های مخصوص آویزان کردن گلدان هم می توانید بهره ببرید (برای زیبایی بیشتر کار، قلاب های فرفورژه هم تهیه کنید)

- شمع های کوچک (از شمع های وارمر هم می توانید بهره ببرید. شمع های رنگی هم زیبایی دو چندانی به کار می دهند)

- اسپری رنگ، به دلخواه

دست به کار شویم!

مرحله اول

نکته: می توانید از شیشه هایی با شکل و مقدار گوناگون بهره ببرید. به این ترتیب بالکن تان ظاهر بامزه تری به خود می گیرد.

از طریق کاتر حفره ای دایره ای در درب شیشه ها به وجود بیاورید. با استفاده از دریل 2 سوراخ ظریف در لبه درب شیشه ها به ایجاد کنید.

خب حالا بهتر است رنگ درب شیشه را تجدید کنیم! من اسپری رنگ طلایی را انتخاب کردم تا با رنگ زنجیری که گرفته ام جور درآید و ترکیب هماهنگی ایجاد کند. شما هم می توانید اسپری رنگی هم رنگ با رنگ زنجیر تهیه کنید. این مرحله انتخابی است، اما بسیار آسان است. در شیشه را بر سطحی قرار دهید. بهتر است قبل از کار زیر دست تان روزنامه یا زیر دستی بگذارید تا سطحی که بر روی آن کار می کنید رنگی نشود. بسته به رنگی که می خواهید، یک یا چند لایه رنگ بر روی درب اسپری کنید.

مرحله دوم

با استفاده از سیم چین، نواری به طول 20 سانتی متر از زنجیر ببرید و دو حلقه انتهایی زنجیر را درون 2 سوراخی که در درب شیشه ایجاد نموده بودید بیاندازید. با استفاده از انبر دست حلقه زنجیر را ببندید. به این روش آویز چراغ تان را ساختید. سعی کنید از زنجیری ضخیم بهره ببرید تا بتواند وزن شیشه را نگه دارد. این زنجیرها را می توانید از مغازه های ابزار فروشی تهیه کنید. حالا درب شیشه را روی آن قرار دهید و ببندید، خب شما نصف راه را رفته اید!

مرحله سوم

حدود نصف شیشه را با آب پر کنید. اگر برای ساخت این چراغ از شمع های وارمر استفاده کردید، می توانید شمع را به راحتی درون آب بیاندازید تا روی آن شناور بیاستد. اما اگر از شمع های دیگر استفاده نموده اید باید تغییرانی در آنها به وجود آورید. اولا که می توانید شمع را بدون ریختن آب در شیشه، به طور مستقیم درون شیشه قرار دهید (در این روش ممکن است پارافین آب شده شمع، بعد از مدتی شیشه را کثیف کند) و یا می توانید شمع را از طریق کاتر به مقدار ای در حدود شمع های وارمر ببرید و بعد در آب شناورشان کنید. البته بهتر است دور این شمع بریده و کوچک شده ورقه آلومینیومی بپیچید و بعد درون آب قرارش دهید. تلالو شعله شمع از میان شیشه، به راستی که آرامش بخش و دیدنی است!

مرحله چهارم

وقتی چند عدد از این چراغ های زیبا درست کردید، نوبت به نصب آنها در حیاط یا بالکن می رسد! برای این کار با استفاده از دریل چند سوراخ در دیوار ایجاد کنید. قلاب فرفوژه ای که تهیه نموده بودید را از طریق پیچ به دیوار محکم کنید (حتما از محکم بودن قلاب به دیوار اطمینان حاصل کنید، چرا که افتادن آویز، و در نتیجه افتادن شمع بر زمین می تواند خطر آفرین باشد). حالا زنجیر دور چراغ های شیشه ای را دور آویز بیاندازید و آنها را آویزان کنید.

تمام شد! به همین راحتی حیاط تان را گرم و دلنشین ساختید!

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2235

به "چراغی آویزان، برای حیاط تان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغی آویزان، برای حیاط تان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید