انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران

بانک بی پی آی فرانسه خاطرنشان کرد به دلیل تحریم های آمریکا از برنامه قبلی خود برای یاری به تجارت با ایران منصرف گردیده است.

انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیشتر در اوایل امسال این بانک دولتی فرانسوی گفته بود در حال کار بر پروژه تامین مالی شرکت های فرانسوی مایل به همکاری با ایران است تا این شرکت ها بتوانند با وجود تحریم های آمریکا به ایران صادرات و از این کشور واردات داشته باشند.

نیکلا دو فوقک- مدیرعامل این بانک گفته که این پروژه در حال حاضر تعلیق گردیده چرا که شرایط محقق نگردیده و مجازات شرکت ها باقی است. طبق برنامه این بانک قرار بود خطوط اعتباری به یورو به برنامه های همکاری با ایران اختصاص داده گردد و از کانال های مالی که با آمریکا هیچ مراوده ای ندارند استفاده گردد، اما به نظر می رسد این کار هنوز برای شرکت های اروپایی بسیار سخت است. در خبری دیگر شرکت ولوو نیز بیان کرد به دلیل آن که نمی تواند درآمد خود از ایران را منتقل کند از بازار این کشور خارج می گردد.

دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا در اردیبهشت ماه آمریکا را از برجام خارج و تحریم ها بر ضد ایران را بازگرداند. تحریم های مرتبط با دلار و تراکنش های مالی و نیز خودروسازی از مرداد ماه اجرایی شد و تحریم های نفت و پتروشیمی از آبان ماه باز خواهند گشت.

در هفته های اخیر برخی از کشورهای اروپایی و بویژه آلمان، خواستار ایجاد یک سیستم مالی مشابه سوئیفت که کاملا مستقل از دلار باشد گردیده اند تا بتوانند به روابط خود با ایران ادامه دهند. وقایع اخیر باعث گردیده است اروپایی ها به فکر بازنگری در وابستگی خود به نظام مالی آمریکا باشند اما به نظر می رسد تا یافتن راه های موثر در استقلال مالی از آمریکا راه طولانی در پیش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 2 بهمن 1397 شناسه مطلب: 53

به "انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید