نکاتی راجع به رژیم غذایی پالئو

به گزارش مجله آزات وب، هدف رژیم پالئو تقلید از رژیم های انسان های اولیه است. رژیم پالئو ادعا می نماید که بدن انسان به صورت ژنتیکی با رژیم های مدرن هماهنگی ندارد. کشاورزی برنامه غذایی مردم را تغییر داد و لبنیات، غلات و حبوبات را بخش اصلی رژیم انسان ها دانست. این تغییر دیرهنگام و سریع در رژیم غذایی فراتر از حد قابلیت بدن برای انطباق بود.

نکاتی راجع به رژیم غذایی پالئو

5 درس سلامتی از رژیم پالئو

رژیم غذایی پالئو اخیرا به یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی تبدیل شده است. بسیاری از افراد، غلات، قندها، الکل و لبنیات را حذف می نمایند تا یک رژیم غارنشینی داشته باشند که سرشار از گوشت، آجیل و انواع توت است.

رژیم غذایی پالئو چیست؟

این رژیم، توجهات زیادی را به خود جلب نموده است، چون فهرست مواد غذایی حذف شده آن، بسیار نزدیک به چیزی است که مدرسه پزشکی هاروارد توصیه می نماید.

بااین حال رژیم غذایی پالئو نیز منتقدانی دارد و بسیاری از محققان با ایده بازگشت به رژیم نیاکان مخالف هستند. بعضی از منتقدان از مفهوم انتخاب غذاهای طبیعی و کامل حمایت می نمایند اما مقدار بالای مصرف گوشت را همچنان مسئله نگران نماینده ای می دانند. علی رغم این نگرانی ها، چندین درس ارزشمند در خصوص سلامت و رژیم غذایی وجود دارد که می توان از مفاهیم مربوط به رژیم پالئو فراگرفت.

خودتان غذای تان را بپزید
از آنجا که رژیم پالئو قوانین سختی دارد، به طور کلی برای پیروان این رژیم راحت تر است که خودشان غذایشان را در خانه درست نمایند. هنگامی که شما به درست کردن غذایتان در خانه عادت کردید، می توانید از مزایای مصرف غذاهای خانگی و اینکه دقیقا می دانید چه چیزهایی درون غذاهایتان است، بهره مند شوید. دیگر لازم نیست که نگران وعده های غذایی حاوی مواد ناسالم یا خطرناک باشید.
غذاهایی با حداقل مقدار تولید را انتخاب کنید
مفهوم انتخاب غذاهای کامل و طبیعی به رژیم غذایی پالئو محدود نمی گردد بلکه این رژیم فقط به این ایده، توجه بیشتری نموده است. با مصرف غذایی که به حالت طبیعی اش نزدیکتر است، شما می توانید از بسیاری از خطرات ناشی از غذاهای تولید شده اجتناب کنید. به عنوان مثال، کمتر محتمل است که قند، آرد و چربی ترانس اضافی مصرف کنید.
چربی های سالم بخورید
لازم نیست از تمام چربی ها اجتناب کنید. درواقع بدن شما برای داشتن یک عملکرد درست به چربی سالم احتیاج دارد. رژیم پالئو، افراد را تشویق می نماید که چربی های تک منبعی مانند آووکادو، روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن بذر کتان را انتخاب نمایند. باید از روغن نباتی هیدروژنه اجتناب کنید، چون آن، چربی های سالمی که بدن شما احتیاج دارد را فراهم نمی کند.
مقدار نمک مصرفی تان را متعادل کنید
بیشتر مردم به خاطر مصرف غذا های بیش ازحد تولید شده، نمک بسیار زیادی مصرف مینمایند. رژیم پائو باعث می گردد که غذاهای کم سدیم بخورید، چون غذا های تولید شده را به طور کامل حذف می نماید. با کاهش مقدار مصرف سدیم، شما می توانید سلامت قلبی عروقی تان را بهبود ببخشید و فشار خون تان را پایین بیاورید.
روی ورزش تمرکز کنید
اگرچه رژیم پالئو اغلب با کراس فیت همراه است اما نکته اصلی این است که ورزش و رژیم غذایی، هردو اجزا جدایی ناپذیر یک سبک زندگی سالم هستند. شما نمی توانید به یکی توجه کنید و دیگری را نادیده بگیرید - به خصوص اگر می خواهید وزن کم کنید. یک رژیم تمرینی انتخاب کنید که برای شما مفید و عملی باشد. سپس مطمئن شوید که بخشی از روال عادی شماست.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1979

به "نکاتی راجع به رژیم غذایی پالئو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی راجع به رژیم غذایی پالئو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید