پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت

به گزارش مجله آزات وب، مدیرعامل شرکت پتروناس مالزی گفت، این شرکت دولتی مالزی در حال مطالعه توسعه احتمالی میدان نفتی عظیم آزاد گان در ایران است.

پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش مجله آزات وب به نقل از پایگاه خبری پلتس، وان زولکیفلی وان آریفین، مدیرعامل شرکت پتروناس مالزی گفت، این شرکت دولتی مالزی در حال مطالعه توسعه احتمالی میدان نفتی عظیم آزاد گان در ایران است.

پتروناس یکی از 34 شرکت خارجی ای است که از سوی ایران برای شرکت در پروژه های بالادستی نفت و گاز این کشور واجد صلاحیت تشخیص داده شده است. این شرکت همچنین یادداشت تفاهمی در زمینه توسعه میدان نفتی آزادگان با ایران به امضا رسانده است.

رسانه های ایرانی در ماه ژوئن گزارش داده بودند که شرکت های پتروناس و شل گزارش های فنی خود در خصوص میدان آزادگان را تحویل شرکت ملی نفت ایران داده اند.

مدیرعامل شرکت پتروناس در حاشیه یک کنفرانس انرژی در توکیو در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مطالعه میدان آزادگان از سوی این شرکت گفت: ما در حال حاضر مشغول مطالعه این میدان هستیم. این وضعیتی است که به همراه دیگر شرکا داریم.

وان زولکیفلی، همچنین در پاسخ به سوالی در این باره که آیا شرکت پتروناس برای توسعه میدان آزادگان کنسرسیمی با حضور شرکت اینپکس ژاپن تشکیل می دهد گفت: خیلی زود است بخواهیم در این باره حرف بزنیم.

شرکت اینپکس در ماه سپتامبر اظهار داشت که بر مبنای ارزیابی جامعی از وضعیت بین المللی و استراتژی های سرمایه گذاری خود، همچنان ممکن است در مناقصه توسعه میدان آزادگان شرکت کند.

شرکت اینپکس از سال 2004 با در اختیار داشتن سهمی 75 درصدی اوپراتور میدان نفتی آزادگان جنوبی بود. این شرکت در سال 2006 سهام خود در این میان را به 10 درصد کاهش داد و مدیریت آزادگان جنوبی را به شرکت نفتیران اینترترید واگذار نمود.

125

منبع: تسنیم
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 578

به "پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید